קרדיט תמונה: freepik

5 יתרונות שיש למתווך בעת רכישת דירה במרכז הארץ

מאת מומחי אתר www.t.co.il

 

ראשית כל, נפתח ונגיד – שמתווך אחראי על שיווק ופרסום הנכס – זוהי המלאכה שהוא יכול לבקש לעצמו, ואנחנו יכולים לאפשר לו לקבל ולעשות את שלו במסגרתה. בין אם מדובר על פרסומים בטלוויזיה, באינטרנט, שילוט ופליירים על הבית וברחוב, מכתבים ושלל דרכי פרסום בפלטפורמות אלה ואחרות – מתווך מבקש להצליח במשימתו, ולמצוא קונה או מוכר לנכס.

אמנם, אין זה אומר שפלטפורמות אלו הן אפקטיביות, או שהמתווך באמת יודע לשווק – אבל היי, לפחות הוא משתדל. ואם הוא במקרה מצליח, או פשוט עושה את זה ממש טוב – המשימה הושלמה, והוא עזר במכירת הבית.

על פי כן, מה היתרון, בקבלת עזרה ממתווך, מלבד הראשון לכתבתנו, שהרי כבר ציינו?

 

יתרון שניהמתווך יודע את הקרקע

במסגרת הכשרת תיווך, אפשר שהמתווך נתקל במספר נושאים, כמו גם הרחיב במסגרת עצמו – אולי על דיני חוזים, דיני מקרקעין, דיני תכנון ובניה, דיני מיסוי מקרקעין וכיוצא בזה. כמו גם, במסגרת ההתמקדות שלו באזור גאוגרפי אחד, אפשר שהוא יכול להתמחות בערך ובהיבטי המקרקעין באותו אזור, בין אם מדובר בקהל הלקוחות, במחירים רלוונטיים לנדל"ן באותו אזור, בעסקאות נדל"ן קודמות שנעשו, בהיסטוריית הנכס, בתכנוני בנייה עתידיים, בהיטלי מסים, בטיב שכנים וכיוצא בזה. יתרה מכך, לכל מתווך יש גישה למאגר מידה מסוים – בין אם זה מאגר פומבי, או דבר מה אישי יותר – ואם הוא משתף פעולה עם מתווכים אחרים, אולי מאזורים שונים או מאותו אזור – הוא יכול להרחיב את הרשת שלו אף יותר.

 

על כן, מתווך מומלץ במרכז יכול להכיר את הקרקע שהוא בונה עליה, עובד איתה, ותומך בה אנשים. ועל כן, יכול לגשר ולהעניק ידע רב, שיכול להיות קשור לרכישה הפוטנציאלית. המתווך יכול להגיד אם נכס מסוים שווה את זה, אם לא, מה הצפי לעתיד, מה מצב השכונה – וכיוצא בזה.

 

יתרון שלישי – המתווך נותן פרופורציה

המתווך יכול לגשר בין שני צדדים, הן המוכר והן הקונה. המוכר של הנכס, כנראה מעריך את הנכס שלו, לא רק הערכה חשבונאית של יחידות מוניטריות (המספר שהשוק אומר שהנכס שווה, מבחינה כספית), אלא מבחינת היסטוריה וזיכרונות. לרוכש הפוטנציאלי של הנכס, סביר שאין היסטוריה שכזו עם הנכס, אם כי אפשר ויש לו תקוות, או רגשות מסוים כלפי הנכס – פשוט ברמת החיבור שלו אליו, והרגישות שלו לחיבור הזה.

 

על כן, העסקה אינה חשבונאית, מנטלית, משוללת רגש – כי אם כן, לא היה צריך לדבר יותר מדי. אחד מהצדדים היה אומר, "זה המחיר", והשני היה מסכים או שלא. אם צד אחד מעריך את הנכס ביותר כסף מאשר מחיר השוק – אפשר שהמתווך יעזור לו לראות את המציאות בשטח, ואת האפשרות שהמכר לא יימכר. אמנם, קרו מקרים מעולם, ואם הנכס קוסם מספיק לקונה המתאים – ייתכן שהוא יירכש בכל מקרה, גם במחיר גבוה יותר ממחיר השוק.

 

כך או כך, המתווך יכול לשקף פרספקטיבות לקונה ולמוכר, ובכך להחליק עניינים בדרך למכירה.

 

יתרון רביעי – מיקור חוץ למשא המתן

ישנם מתווכים מומלצים בתל אביב, שיודעים לעשות משא ומתן. בייחוד אם הם השקיעו מאמץ ומלאכה בשיווק הנכס ומשיכת אנשים רלוונטיים, הם יכולים לנהל את משא המתן, כדי לאפשר לנכס להימכר ולהיבחר למכירה – במחיר השואף לסטנדרט האישי של בעל הנכס הנוכחי. כלומר, במקום שבעל הנכס יגיד לקונה כמה הוא שווה, המתווך יכול "לרמוז על כך", לקונה – ובכך זה יכול להיעשות כדרך עזרתו.

 

יתרון חמישי – בלעדיות

זה אמנם לא נשמע כמו יתרון, וזה לא חייב להתרחש – אבל אם וכאשר מחליטים על כך, ונדמה שזו ההחלטה הנבונה – אפשר שזה בהחלט ישמש כעסקה מיוחדת בין המוכר לבין המתווך. "אני ואתה בסירה אחת", שכזה. ועל כן, אולי זה יאפשר יחס אישי וקרוב יותר, בתהליך המכירה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.