WhatsApp-Image-2019-05-13-at-12.59.19-1024x768

פנימיית בית הילד

על פנימיית בית הילד סביר להניח ששמעתם דרך מחלקת הרווחה באזור המגורים שלכם, אבל אל הפנימיה הזאת תוכלו להגיע גם באופן עצמאי. אבל קודם כל, מהי פנימיית בית הילד? מה מיוחד בה? למי היא נועדה? מהם הגילאים של ילדי הפנימייה? מהי תכנית הטיפול והלימודים המיושמת בפנימייה? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל תשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מהי פנימיית בית הילד?

ובכן, המדובר בפנימייה טיפולית דתית מסורתית, ובה שוהים כ-80 ילדים, ילדות, נערים ונערות בכל הגילאים עד גיל 18. הפנימייה מיועדת לספק בית חם וסביבת גידול משפחתית, חמה ואוהבת לילדים שסביבה כזאת אינה זמינה עבורם במסגרת משפחתם הביולוגית. הפעילות בפנימייה מבוססת על מודל המשפחתון ועל פיו מחולקים הילדים לקבוצות של עד 12 ילדים בכל קבוצה. כל קבוצה מונחית על ידי זוג נשוי, שמאחד את הקבוצה למסגרת משפחתית, חמה ואוהבת. כל קבוצה נהנית גם מליווי צמוד של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית, המספקות לילדי הקבוצה את כל התמיכה האישית והנפשית הנדרשת להם.

מהי תכנית הטיפול ותכנית הלימודים בפנימייה?

פנימיית בית הילד היא בראש ובראשונה בית חם, משפחה חמה ואוהבת ומסגרת חינוכית טיפולית שלה זקוק כל ילד. אבל מעבר לכך, מטרת בית הילד היא לא רק לספק לילדים את המענה הטוב ביותר לצרכיהם הבסיסיים כילדים וכבני אדם, אלא גם להעמיד לרשותם את הסביבה החינוכית הטובה ביותר שתאפשר להם להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי, להתפתח, לצמוח ולשגשג בדיוק כמו כל ילד אחר, ואולי גם הרבה מעבר לכך. במסגרת זו, נהנים הילדים בפנימייה משלל פעילויות טיפול באומנות, בדרמה, במוסיקה ועם בעלי חיים, שלל פעילויות העשרה בתחומי הספורט והאומנות וכמובן תכנית לימודים תפורה אישית וקבוצתית לכל ילד על פי הסטנדרטים של משרד החינוך.

איך אפשר להצטרף לפנימייה?

הצטרפות לפנימיית בית הילד מתרחשת בדרך כלל, דרך רשויות הרווחה בכל רחבי הארץ. בפנימייה תוכלו למצוא ילדים בכל הגילאים מכל רחבי הארץ, רובם הגיעו דרך נתיב הרווחה. התהליך הוא תהליך מובנה למדי, במסגרתו בוחנות רשויות הרווחה המקומיות את נסיבות המקרה ומקבלות החלטה לגבי הפניית הילד למוסד טיפולי חינוכי מתאים, פנימיית בית הילד היא דוגמא לכך. מן הצד השני, את הכנסת הילד למסגרת טיפולית אתם יכולים להנחות גם ביוזמתכם, ליצור קשר עם הפנימייה, לפגוש את האחראים במקום, להגיע לסיור במקום ויצירת היכרות עם אורח החיים והפעילות בפנימייה, על מנת לנסות ולהכניס את הילד לפנימייה. בכל מקרה, פנימיית בית הילד עושה את כל הניתן בכדי לאפשר לכל ילד הזקוק לכך, את העזרה שיודעת הפנימייה להציע, אם כי את זה יכולה הפנימייה לעשות רק בכפוף למגבלות הלגיטימיות של מקום פנוי. על כן, כל מקרה ומקרה נבחן לעומק לפני קבלת החלטה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טלוויזיה

שירות מבריק של תליית טלוויזיה בעיר ירושלים

בכל הנוגע לתליית טלוויזיה בירושלים אתם רוצים שירות אמין, יעיל ומקצועי. אל תחפש רחוק יותר מצוות הטכנאים המומחה שלנו שמתמחה בטלוויזיות לתלייה על הקיר בבתים ובעסקים ברחבי העיר. עם שנים של ניסיון ומחויבות לשביעות רצון הלקוחות, אנו מבטיחים תהליך התקנה חלק שירכיב את הטלוויזיה שלך בצורה מאובטחת תוך זמן קצר.

תריסים

תיקון תריסים בירושלים: איפה ומתי הכי נכון לעשות את זה?

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור את המיקום המתאים לעבודה. בין אם תבחרו בשירות תיקונים מקצועי ובין אם תחליטו להתמודד עם המשימה בעצמכם, בחירת מקום מתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת. קחו בחשבון גורמים כמו תאורה, חלל ונגישות כאשר אתם קובעים היכן לתקן את התריסים שלכם.

טיפול NLP

איפה עושים טיפול NLP?

טיפול NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) הוא גישה טיפולית חדשנית המשלבת עקרונות מתחומי הפסיכולוגיה, בלשנות ותכנות, במטרה לסייע לאנשים לחולל שינויים חיוביים בחייהם. מאז פיתוחו בשנות ה-70, NLP הפך לכלי פופולרי בקרב מטפלים ומאמנים, המשמש לטיפול במגוון רחב של קשיים ובעיות, כולל חרדות אצל ילדים והפרעות קשב וריכוז.

תריסים

המדריך לתיקון תריסים בירושלים: הכוננים המובילים והמומלצים

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור ספק בעל מוניטין ואמין. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, מציאת השירות המתאים יכולה להיות מכריעה. עם זאת, ישנן כמה חברות מובילות הבולטות בעבודה האיכותית ובשירות הלקוחות המצוין שלהן.

איטום גגות בקיץ

הקיץ זה הזמן הכי טוב לאטום את הגג

ההמלצה הגורפת של ביצוע איטום גג הוא כבר בחודשי הקיץ. בתקופת הקיץ מחיר העבודה יהיה במקרים רבים זול יותר מאשר בחורף, גם בגלל שהתקופה פחות עמוסה, וגם בגלל שהעבודה יותר קלה לביצוע עוד לפני שהבעיה מתרחשת ואין רטיבות.