WhatsApp-Image-2019-05-13-at-12.59.19-1024x768

פנימיית בית הילד

על פנימיית בית הילד סביר להניח ששמעתם דרך מחלקת הרווחה באזור המגורים שלכם, אבל אל הפנימיה הזאת תוכלו להגיע גם באופן עצמאי. אבל קודם כל, מהי פנימיית בית הילד? מה מיוחד בה? למי היא נועדה? מהם הגילאים של ילדי הפנימייה? מהי תכנית הטיפול והלימודים המיושמת בפנימייה? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל תשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מהי פנימיית בית הילד?

ובכן, המדובר בפנימייה טיפולית דתית מסורתית, ובה שוהים כ-80 ילדים, ילדות, נערים ונערות בכל הגילאים עד גיל 18. הפנימייה מיועדת לספק בית חם וסביבת גידול משפחתית, חמה ואוהבת לילדים שסביבה כזאת אינה זמינה עבורם במסגרת משפחתם הביולוגית. הפעילות בפנימייה מבוססת על מודל המשפחתון ועל פיו מחולקים הילדים לקבוצות של עד 12 ילדים בכל קבוצה. כל קבוצה מונחית על ידי זוג נשוי, שמאחד את הקבוצה למסגרת משפחתית, חמה ואוהבת. כל קבוצה נהנית גם מליווי צמוד של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית, המספקות לילדי הקבוצה את כל התמיכה האישית והנפשית הנדרשת להם.

מהי תכנית הטיפול ותכנית הלימודים בפנימייה?

פנימיית בית הילד היא בראש ובראשונה בית חם, משפחה חמה ואוהבת ומסגרת חינוכית טיפולית שלה זקוק כל ילד. אבל מעבר לכך, מטרת בית הילד היא לא רק לספק לילדים את המענה הטוב ביותר לצרכיהם הבסיסיים כילדים וכבני אדם, אלא גם להעמיד לרשותם את הסביבה החינוכית הטובה ביותר שתאפשר להם להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי, להתפתח, לצמוח ולשגשג בדיוק כמו כל ילד אחר, ואולי גם הרבה מעבר לכך. במסגרת זו, נהנים הילדים בפנימייה משלל פעילויות טיפול באומנות, בדרמה, במוסיקה ועם בעלי חיים, שלל פעילויות העשרה בתחומי הספורט והאומנות וכמובן תכנית לימודים תפורה אישית וקבוצתית לכל ילד על פי הסטנדרטים של משרד החינוך.

איך אפשר להצטרף לפנימייה?

הצטרפות לפנימיית בית הילד מתרחשת בדרך כלל, דרך רשויות הרווחה בכל רחבי הארץ. בפנימייה תוכלו למצוא ילדים בכל הגילאים מכל רחבי הארץ, רובם הגיעו דרך נתיב הרווחה. התהליך הוא תהליך מובנה למדי, במסגרתו בוחנות רשויות הרווחה המקומיות את נסיבות המקרה ומקבלות החלטה לגבי הפניית הילד למוסד טיפולי חינוכי מתאים, פנימיית בית הילד היא דוגמא לכך. מן הצד השני, את הכנסת הילד למסגרת טיפולית אתם יכולים להנחות גם ביוזמתכם, ליצור קשר עם הפנימייה, לפגוש את האחראים במקום, להגיע לסיור במקום ויצירת היכרות עם אורח החיים והפעילות בפנימייה, על מנת לנסות ולהכניס את הילד לפנימייה. בכל מקרה, פנימיית בית הילד עושה את כל הניתן בכדי לאפשר לכל ילד הזקוק לכך, את העזרה שיודעת הפנימייה להציע, אם כי את זה יכולה הפנימייה לעשות רק בכפוף למגבלות הלגיטימיות של מקום פנוי. על כן, כל מקרה ומקרה נבחן לעומק לפני קבלת החלטה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.