קרדיט תמונה: freepik

מתכונים חריפים

מתכונים חריפים הם חובה בכל מטבח מזרחי אבל גם בכל מטבח ישראלי ראוי לשמו. החריפות הישראלית השנונה היא שם דבר, והיא משפיעה, כך זה מגובה גם במחקרים, על בלוטות הטעם האישיות, לכן הציבור הישראלי החריף והפיקנטי מתחבר כל כך למתכונים חריפים ששורפים את הלשון, וזה מה שעושה לו את המנה. מה יוצר חריפות במנה? איך מוסיפים חריפות בכמות שתבעיר את הסיר כמו שצריך אבל תשאיר אותו ראוי לאכילה ולא משניק את הסועדים, מה ההבדלים בין סוגי החריפות במטבח ואיך בוחרים מתכונים חריפים שווים? בואו נענה על הכל לאט לאט.

לרשותכם רשימת מתכונים חריפים שיפתחו לכם את כל הצ'אקרות מה שנקרא.. כנסו:

https://www.foodik.co.il/recipe-category/spicy-recipes/

 

מתכונים חריפים אש- איך יוצרים אותם

קודם כל נענה על מה שהכי מענין, יש לכם ביד מתכון מתוק או משעמם קצת בטעמו, ואתם מעוניינים להפוך אותו לפיקנטי, עוצמתי, מלא טעם, עסיסי, ובקיצור- להפוך אותו למנה חריפה טובה. מה עושים? אז יש את הדרכים הרגילות שכולם משתמשים בהם, להפוך מתכון לחריף. בשביל זה עומד בסופר מגוון רחב של תבלינים. פפריקה חריפה, פפריקה מרוקאית, פלפל שחור גרוס, ועוד. תבלינים חריפים יכולים להוסיף טעם חריף ועוצמתי לכל מנה. הבעיה היא שצריך להיזהר מאד עם כאלו. משום שהנטייה הרגילה של מבשלים היא להוסיף בתחילה כמות מינימלית, לטעום, להחליט ש"לא מרגישים את זה בכלל", להוסיף עוד, ועוד, ופתאום כבר אי אפשר לאכול את זה מרוב שריפה…:( לכן חשוב לנסות להישען על מתכונים דומים למה שיש לכם המוגדרים כמתכונים חריפים, הם יתנו אינדיקציה לכמות הנכונה. אם אין לכם כזה, תוסיפו מעט ואל תטעמו מיד. המתינו מספר דקות, הוציאו כפית גדושה, צננו אותה, עכשיו תטעמו ותחליטו, ולעולם לא להוסיף בפעם הראשונה כמות גדולה בבת אחת גם אם ברור לכם שחייבים.

 

אפשרויות מקצועיות יותר

ניתן גם להשתמש ברטבים מוכנים חריפים, אבל הם לא יתנו את אותה תוצאה. חשוב לדעת שלעיתים תוספות כמו תבלינים חריפים או רטבים יתנו טעם לוואי או יכבו טעמים אחרים במנה, זה בהחלט לא מקצועי במיוחד. האפשרות המקצועית ביותר היא לקחת מתכונים חריפים בנויים. שפים ויוצרי מתכונים יודעים במדויק את הדרך ליצור חריפות מעודנת בעלת מגוון טעמים מעניין. עושים את זה באמצעות שילוב של חומרים ותבלינים שלא תחשבו שהם חריפים לפעמים, אבל יחד הם יוצרים חריפות מקצועית ולא רק שורף בפה כמו שעושה פלפל שחור טחון בפירה. בבלוג פודיק של שחר חן תוכלו למצוא מגוון של עשרות מתכונים חריפים מגוונים שעושים טוב בגרון, רק צריך לבחור. אם בכל זאת רוצים לקחת מתכון קיים, תוכלו למצוא בבלוג פודיק מתכון מדהים של שמן צ'ילי חריף, שיעניק תוספת טעם חריפה מטריפה לכל מה שתבחרו. תוכלו להוסיף אותו בזהירות לכל מתכון, לזלף מעליו, להמיר מעט מהשמן שבמתכון לשמן החריף שהכנתם- כמובן בזהירות, או להוסיף בסיום הבישול מעט כרוטב לפני ההגשה.

 

לא להיבהל מכשלונות

מתכונים חריפים דורשים לב חזק. פשוט בגלל שהרבה פעמים זה יצא חריף מדי, או פחות מדי, והמנה תצא חסרת רושם ומעוף או לחילופין- בלתי אפשרית מרוב אש. לא נורא, מנסים שוב. כדאי לקחת טיפ שווה- למדוד באמצעות כלי קבוע את כל הכמויות, אותה הכף או הכפית או מה שנוח לכם, ולכתוב בכל פעם במדויק עד היכן זה הגיע. לפעמים חוסר דיוק בהגדרת "כפית גדושה" למשל יוכל לגרום סבל, אם תציינו לעצמכם שבפעם האחרונה שמתם חצי כפית תכלת של פלפל שחור וזה הגיע עד הסדק שבכפית- תדעו בפעם הבאה לדייק, להפחית או להוסיף כמה שצריך. תמיד אחרי כישלון מגיעה הצלחה, אז תחזיקו חזק ואל תתייאשו.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חקירות פרטיות

מהו המחיר של חקירות פרטיות?

חקירות פרטיות תמיד עוררו את הסקרנות והקסם של אנשים ברחבי העולם. חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד מכריע בחשיפת אמיתות נסתרות, בפתרון תעלומות ובמתן תובנות חשובות לגבי עניינים שונים. עם זאת, לשירותי החוקרים הפרטיים יש מחיר, והבנת הגורמים המשפיעים על עלות החקירות הפרטיות חיונית למי שמבקש להעסיק שירותים כאלה.

ביטוח רכב

ביטוח חובה מול ביטוח מקיף בתחום ביטוח הרכב

ביטוח רכב הוא מרכיב קריטי בבעלות אחראית על רכב, המספק הגנה פיננסית ושקט נפשי לנהגים במקרה של תאונות, נזקים או חבות בכביש. בתחום ביטוח הרכב בולטים שני סוגי כיסויים חיוניים: ביטוח חובה וביטוח מקיף. ההבחנה בין ביטוח חובה, שהוא לרוב חובה בחוק, לבין ביטוח מקיף, המציע כיסוי נרחב לסיכונים שונים, הוא המפתח להבנת הניואנסים של ביטוח רכב ולבחירת רמת ההגנה הנכונה לרכב.

הרגלי שתיה נכונה

כמה מים באמת צריך לשתות? איך לאמץ הרגלי שתייה נכונה בקרב כל בני המשפחה? כיצד ניתן לעודד את בני המשפחה

אביטל חורף עורך דין לענייני משפחה

אביטל חורף – עורכי דין לענייני משפחה בירושלים

כאשר מדובר בסכסוכי משפחה, בחירת עורך דין מנוסה ומקצועי היא קריטית. עורכי דין לענייני משפחה בירושלים, כמו אביטל חורף, מספקים ייצוג משפטי מסור ותמיכה רגשית ללקוחותיהם בתקופות מאתגרות אלה. בין אם אתם עומדים בפני הליכי גירושין, מאבקי משמורת או סוגיות מזונות, עורך דין לענייני משפחה בירושלים ידאג לאינטרסים שלכם ויעזור לכם לנווט במערכת המשפטית המורכבת.

איחוד הלוואות – שפע של יתרונות! 

התמודדות עם קשיים פיננסיים בתקופה של תנודות כלכליות דורשת לעיתים פתרונות חדשניים ואפקטיביים. אחת האסטרטגיות המתקדמות ביותר לשיפור המצב הכלכלי