בניה איטלקית

ירושלים החדשה

אם שמעתם לאחרונה את המושג ירושלים החדשה, לא מדובר בהרחבת השטחים המוניציפליים של העיר ולא מדובר בחלקים חדשים שהתווספו לעיר ירושלים. מה שכן, מדובר בהחלט בשינוי עמוק ורוחבי שעוברת העיר בשנים האחרונות, מעיר ישנונית וחד גונית, לאחת הערים המגוונות, התוססות והעשירות באירועי תרבות בכל רחבי הארץ. אם לא ביקרתם בירושלים במהלך 5 השנים האחרונות, בביקור הבא שלכם בעיר, אתם צפויים לגלות ירושלים לגמרי אחרת ועל כך נדבר בשורות הבאות. אבל עוד מעבר לכל זה, ירושלים החדשה הוא מונח המתייחס בעיקר לכל חלקי העיר שנמצאים מחוץ למתחם העיר העתיקה, או כפי שרבים מגדירים אותה כירושלים המערבית.

הרכבת הקלה ושינוי פני העיר

את זה כולם יודעים – לירושלים יש רכבת קלה והרכבת הזאת חוצה את העיר מהאזור הדרומי של הר הרצל ועד צפון העיר בשכונת פסגת זאב. מעבר לערך התחבורתי האדיר שמספקת הרכבת הקלה לתושבי העיר ולמבקרים בה, הצליחה הרכבת הקלה להוביל לשורה של מהלכי התחדשות עירונית לכל אורך תוואי הנסיעה שלה ובמיוחד באזור מרכז העיר בו עברו המבנים העתיקים תהליכי חידוש, שיקום ושימור וכמובן סגירתו של רחוב יפו לכל אורכו והפיכתו למדרחוב שבו עובר תוואי הרכבת הקלה. אבל תרומתה של הרכבת הקלה עבור ירושלים החדשה ניכרת הרבה מעבר לתוואי הנסיעה שלה, עם שורה ארוכה של פעילויות התחדשות עירונית המבוצעות בכל רחבי מרכז העיר, באזור העיר העתיקה ובקצותיה.

ראו גם: פעילויות בירושלים

ירושלים החדשה, לא העתיקה

ירושלים החדשה, כפי שאמרנו קודם לכן, הוא מונח שמתייחס גם לחלק העיר שנמצא מחוץ לעיר העתיקה. את מעמדה המרכזי ברחבי העולם כולו, קנתה ירושלים בעיקר בזכות חלקיה העתיקים שנושאים בחובם חלק ניכר מן ההיסטוריה האנושית. לאורך אלפי שנים היה חלק זה של העיר, החלק המיושב והמפותח ביותר שלה. עם הקמת מדינת ישראל, החל פיתוח נרחב ומואץ של חלקיה המערביים, הדרומיים והצפוניים של העיר עם שורה ארוכה של שכונות מגורים, אזורי בילוי, מתחמי תרבות, אזורים מסחריים ועוד. המונח ירושלים החדשה מתייחס בדיוק לחלקים החדשים האלה של העיר, ובתוכו תוכלו למצוא שורה ארוכה של סיורים ומסלולי טיולים עם הנחיה מקצועית, דרכם תוכלו להכיר את כל חלקי העיר, בשילוב עם סיורים ייעודיים גם בחלקה העתיק של העיר.

ירושלים מציעה כנראה את העושר התרבותי והתיירותי הרב ביותר בישראל עם האופציה הייחודית של שילוב בין העיר העתיקה ובין ירושלים החדשה, שהמעבר ביניהן הוא כמו מעבר בין שני עולמות שונים, מעבר בין קודש לחול, מעבר בין העבר להווה ולעתיד עם סוגים שונים לחלוטין של חוויות, ריחות, צבעים וקולות. אם מעניין אתכם להכיר את ירושלים החדשה ולגלות את שלל הפנינים הנסתרות בה, מומלץ להצטרף לכל אחד מאינספור מסלולי הטיולים והסיורים המודרכים המתקיימים בעיר על בסיס יומיומי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.