בניה איטלקית

ירושלים החדשה

אם שמעתם לאחרונה את המושג ירושלים החדשה, לא מדובר בהרחבת השטחים המוניציפליים של העיר ולא מדובר בחלקים חדשים שהתווספו לעיר ירושלים. מה שכן, מדובר בהחלט בשינוי עמוק ורוחבי שעוברת העיר בשנים האחרונות, מעיר ישנונית וחד גונית, לאחת הערים המגוונות, התוססות והעשירות באירועי תרבות בכל רחבי הארץ. אם לא ביקרתם בירושלים במהלך 5 השנים האחרונות, בביקור הבא שלכם בעיר, אתם צפויים לגלות ירושלים לגמרי אחרת ועל כך נדבר בשורות הבאות. אבל עוד מעבר לכל זה, ירושלים החדשה הוא מונח המתייחס בעיקר לכל חלקי העיר שנמצאים מחוץ למתחם העיר העתיקה, או כפי שרבים מגדירים אותה כירושלים המערבית.

הרכבת הקלה ושינוי פני העיר

את זה כולם יודעים – לירושלים יש רכבת קלה והרכבת הזאת חוצה את העיר מהאזור הדרומי של הר הרצל ועד צפון העיר בשכונת פסגת זאב. מעבר לערך התחבורתי האדיר שמספקת הרכבת הקלה לתושבי העיר ולמבקרים בה, הצליחה הרכבת הקלה להוביל לשורה של מהלכי התחדשות עירונית לכל אורך תוואי הנסיעה שלה ובמיוחד באזור מרכז העיר בו עברו המבנים העתיקים תהליכי חידוש, שיקום ושימור וכמובן סגירתו של רחוב יפו לכל אורכו והפיכתו למדרחוב שבו עובר תוואי הרכבת הקלה. אבל תרומתה של הרכבת הקלה עבור ירושלים החדשה ניכרת הרבה מעבר לתוואי הנסיעה שלה, עם שורה ארוכה של פעילויות התחדשות עירונית המבוצעות בכל רחבי מרכז העיר, באזור העיר העתיקה ובקצותיה.

ראו גם: פעילויות בירושלים

ירושלים החדשה, לא העתיקה

ירושלים החדשה, כפי שאמרנו קודם לכן, הוא מונח שמתייחס גם לחלק העיר שנמצא מחוץ לעיר העתיקה. את מעמדה המרכזי ברחבי העולם כולו, קנתה ירושלים בעיקר בזכות חלקיה העתיקים שנושאים בחובם חלק ניכר מן ההיסטוריה האנושית. לאורך אלפי שנים היה חלק זה של העיר, החלק המיושב והמפותח ביותר שלה. עם הקמת מדינת ישראל, החל פיתוח נרחב ומואץ של חלקיה המערביים, הדרומיים והצפוניים של העיר עם שורה ארוכה של שכונות מגורים, אזורי בילוי, מתחמי תרבות, אזורים מסחריים ועוד. המונח ירושלים החדשה מתייחס בדיוק לחלקים החדשים האלה של העיר, ובתוכו תוכלו למצוא שורה ארוכה של סיורים ומסלולי טיולים עם הנחיה מקצועית, דרכם תוכלו להכיר את כל חלקי העיר, בשילוב עם סיורים ייעודיים גם בחלקה העתיק של העיר.

ירושלים מציעה כנראה את העושר התרבותי והתיירותי הרב ביותר בישראל עם האופציה הייחודית של שילוב בין העיר העתיקה ובין ירושלים החדשה, שהמעבר ביניהן הוא כמו מעבר בין שני עולמות שונים, מעבר בין קודש לחול, מעבר בין העבר להווה ולעתיד עם סוגים שונים לחלוטין של חוויות, ריחות, צבעים וקולות. אם מעניין אתכם להכיר את ירושלים החדשה ולגלות את שלל הפנינים הנסתרות בה, מומלץ להצטרף לכל אחד מאינספור מסלולי הטיולים והסיורים המודרכים המתקיימים בעיר על בסיס יומיומי.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

TV

המדריך המלא למתקן טלוויזיה בירושלים

כאשר מחפשים מתקין טלויזיה אמין בירושלים, חשוב לבחור באיש מקצוע שיוכל לתת שירות ברמה גבוהה. מתקין טלוויזיה מקצועי יבטיח שהטלוויזיה שלך מותקנת בצורה מאובטחת ומחוברת כראוי לחוויית צפייה מיטבית.

טלוויזיה

שירות מבריק של תליית טלוויזיה בעיר ירושלים

בכל הנוגע לתליית טלוויזיה בירושלים אתם רוצים שירות אמין, יעיל ומקצועי. אל תחפש רחוק יותר מצוות הטכנאים המומחה שלנו שמתמחה בטלוויזיות לתלייה על הקיר בבתים ובעסקים ברחבי העיר. עם שנים של ניסיון ומחויבות לשביעות רצון הלקוחות, אנו מבטיחים תהליך התקנה חלק שירכיב את הטלוויזיה שלך בצורה מאובטחת תוך זמן קצר.

תריסים

תיקון תריסים בירושלים: איפה ומתי הכי נכון לעשות את זה?

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור את המיקום המתאים לעבודה. בין אם תבחרו בשירות תיקונים מקצועי ובין אם תחליטו להתמודד עם המשימה בעצמכם, בחירת מקום מתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת. קחו בחשבון גורמים כמו תאורה, חלל ונגישות כאשר אתם קובעים היכן לתקן את התריסים שלכם.

טיפול NLP

איפה עושים טיפול NLP?

טיפול NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) הוא גישה טיפולית חדשנית המשלבת עקרונות מתחומי הפסיכולוגיה, בלשנות ותכנות, במטרה לסייע לאנשים לחולל שינויים חיוביים בחייהם. מאז פיתוחו בשנות ה-70, NLP הפך לכלי פופולרי בקרב מטפלים ומאמנים, המשמש לטיפול במגוון רחב של קשיים ובעיות, כולל חרדות אצל ילדים והפרעות קשב וריכוז.

תריסים

המדריך לתיקון תריסים בירושלים: הכוננים המובילים והמומלצים

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור ספק בעל מוניטין ואמין. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, מציאת השירות המתאים יכולה להיות מכריעה. עם זאת, ישנן כמה חברות מובילות הבולטות בעבודה האיכותית ובשירות הלקוחות המצוין שלהן.