בניה איטלקית

ירושלים החדשה

אם שמעתם לאחרונה את המושג ירושלים החדשה, לא מדובר בהרחבת השטחים המוניציפליים של העיר ולא מדובר בחלקים חדשים שהתווספו לעיר ירושלים. מה שכן, מדובר בהחלט בשינוי עמוק ורוחבי שעוברת העיר בשנים האחרונות, מעיר ישנונית וחד גונית, לאחת הערים המגוונות, התוססות והעשירות באירועי תרבות בכל רחבי הארץ. אם לא ביקרתם בירושלים במהלך 5 השנים האחרונות, בביקור הבא שלכם בעיר, אתם צפויים לגלות ירושלים לגמרי אחרת ועל כך נדבר בשורות הבאות. אבל עוד מעבר לכל זה, ירושלים החדשה הוא מונח המתייחס בעיקר לכל חלקי העיר שנמצאים מחוץ למתחם העיר העתיקה, או כפי שרבים מגדירים אותה כירושלים המערבית.

הרכבת הקלה ושינוי פני העיר

את זה כולם יודעים – לירושלים יש רכבת קלה והרכבת הזאת חוצה את העיר מהאזור הדרומי של הר הרצל ועד צפון העיר בשכונת פסגת זאב. מעבר לערך התחבורתי האדיר שמספקת הרכבת הקלה לתושבי העיר ולמבקרים בה, הצליחה הרכבת הקלה להוביל לשורה של מהלכי התחדשות עירונית לכל אורך תוואי הנסיעה שלה ובמיוחד באזור מרכז העיר בו עברו המבנים העתיקים תהליכי חידוש, שיקום ושימור וכמובן סגירתו של רחוב יפו לכל אורכו והפיכתו למדרחוב שבו עובר תוואי הרכבת הקלה. אבל תרומתה של הרכבת הקלה עבור ירושלים החדשה ניכרת הרבה מעבר לתוואי הנסיעה שלה, עם שורה ארוכה של פעילויות התחדשות עירונית המבוצעות בכל רחבי מרכז העיר, באזור העיר העתיקה ובקצותיה.

ראו גם: פעילויות בירושלים

ירושלים החדשה, לא העתיקה

ירושלים החדשה, כפי שאמרנו קודם לכן, הוא מונח שמתייחס גם לחלק העיר שנמצא מחוץ לעיר העתיקה. את מעמדה המרכזי ברחבי העולם כולו, קנתה ירושלים בעיקר בזכות חלקיה העתיקים שנושאים בחובם חלק ניכר מן ההיסטוריה האנושית. לאורך אלפי שנים היה חלק זה של העיר, החלק המיושב והמפותח ביותר שלה. עם הקמת מדינת ישראל, החל פיתוח נרחב ומואץ של חלקיה המערביים, הדרומיים והצפוניים של העיר עם שורה ארוכה של שכונות מגורים, אזורי בילוי, מתחמי תרבות, אזורים מסחריים ועוד. המונח ירושלים החדשה מתייחס בדיוק לחלקים החדשים האלה של העיר, ובתוכו תוכלו למצוא שורה ארוכה של סיורים ומסלולי טיולים עם הנחיה מקצועית, דרכם תוכלו להכיר את כל חלקי העיר, בשילוב עם סיורים ייעודיים גם בחלקה העתיק של העיר.

ירושלים מציעה כנראה את העושר התרבותי והתיירותי הרב ביותר בישראל עם האופציה הייחודית של שילוב בין העיר העתיקה ובין ירושלים החדשה, שהמעבר ביניהן הוא כמו מעבר בין שני עולמות שונים, מעבר בין קודש לחול, מעבר בין העבר להווה ולעתיד עם סוגים שונים לחלוטין של חוויות, ריחות, צבעים וקולות. אם מעניין אתכם להכיר את ירושלים החדשה ולגלות את שלל הפנינים הנסתרות בה, מומלץ להצטרף לכל אחד מאינספור מסלולי הטיולים והסיורים המודרכים המתקיימים בעיר על בסיס יומיומי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.

עורכי דין

מכתב יידוע לחשוד: הבנת זכויותיך באמצעות עורך דין פלילי

ההודעה על כך שאתה חשוד בתיק פלילי יכולה להיות חוויה מכריעה ומעיקה. עם זאת, חשוב להבין שיש לך זכויות מסוימות שיש להגן עליהן לאורך כל ההליך המשפטי. כעורך דין פלילי בחיפה, חובתי לוודא כי אתה מודע לזכויות אלו וכי הן מתקיימות. אחת הזכויות המשמעותיות ביותר היא זכות השימוע. איך תדע אם במקרה שלך חלה חובת יידוע וחלה זכות השימוע? מאוד פשוט. על התביעה לשלוח לכתובת הרשומה שלך במשרד הפנים מכתב יידוע לחשוד. 

תמונה של אתר השפים

טכניקות לקישוט עוגות

קישוט עוגות הוא שילוב של אומנות ומומחיות קולינרית. זוהי הממלכה שבה מעצבים חוצים את גבולות המרכיבים ומרוממים עוגות ליצירות מרהיבות ששובות את העיניים ומפתות את בלוטות הטעם. מלאכה מורכבת זו כוללת מגוון רחב של טכניקות שהופכות עוגות פשוטות ליצירות מופת אכילות, כל יצירה משתלבת בהרמוניה עם מהות החגיגה