בית ספר איור

בית ספר המעיין

בתי ספר יש הרבה, אבל בית ספר שבונה תכנית לימודים אישית לכל תלמיד, זה כבר יותר נדיר ואת זה בדיוק תוכלו למצוא במסגרת בית ספר המעיין, שהוא בית ספר לחינוך מיוחד בירושלים, ונחשב לאחד מבתי הספר הטובים ביותר בתחום החינוך המיוחד. לכל בית ספר יש אמנה ומדיניות, ובבית ספר המעיין מדובר במדיניות שגם מיושמת כחלק מתפיסת העולם הייחודית של בית הספר. מהי אותה מדיניות ומה מציע בית הספר לתלמידים בחינוך המיוחד? על כך בשורות הבאות.

עקרונות יסוד של בית הספר

בית ספר המעיין הוא בית ספר לחינוך מיוחד הפועל בירושלים ואוחז בתפיסת עולם מאוד ברורה לגבי ניהול מערכת היחסים וקיום התהליך הלימודי מול התלמידים הלומדים בו. תפיסת עולם זו מבוססת על בית ספר אחד מול תלמידים רבים, כשבית הספר מתנהל כמו מורה פרטי עבור כל תלמיד בנפרד. בית הספר פועל מתוך אמונה שיש לתת לכל תלמיד את המרחב הראוי להתפתחות אישית מתוך כבוד לאישיותו, לתרבותו, לגילו ולצרכים המיוחדים שבגינם הגיע לבית הספר. עבור כל תלמיד נבנית תכנית לימודים ייעודית וייחודית שנותנת מענה ספציפי לצרכיו, ליכולותיו, לקשיים מהם הוא סובל ולמטרות התהליך הלימודי בכל ההיבטים האפשריים: הקוגניטיבי, תפקודי, מוטורי, כישורי חיים, אכילה, ראייה, תקשורת ועוד.

באילו חודשים פועל בית הספר?

בית ספר המעיין בירושלים פעיל למעשה לאורך השנה כולה, פרט לשבועיים במהלך חופשת הקיץ. בית הספר נפתח בראשון לספטמבר והלימודים בו מסתיימים ב-15 לאוגוסט בכל שנה. לאורך שנת הלימודים פועל בית הספר במסגרת יום לימודים ארוך עד השעה 14:30 ובמהלך חופשת הקיץ נערכות בבית הספר קייטנות ייעודיות לתלמידי בית הספר. במסגרת בית הספר תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים פרא רפואיים לרבות קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, טיפול רגשי, טיפול באומנות, באמצעות בעלי חיים, באמצעות מוסיקה, טיפול בתנועה, הידרותרפיה, רפלקסולוגיה, טיפול ראייה בחדר חשוך, חדר סנוזלן ועוד.

מה נדרש בכדי להירשם לבית הספר?

בית ספר המעיין הוא בית ספר לחינוך מיוחד העובד בשיתוף עם מערכת החינוך ועם עיריית ירושלים. בהתאם לכך, תהליך הקבלה לבית הספר מתחיל בפנייה למפקחת החינוך המיוחד מטעם משרד החינוך. בפנייה יש להציג אישור עדכני של ועדת השמה, וכן דוחות רפואיים, סוציאליים וחינוכיים שמעידים על הצורך של התלמיד בחינוך מיוחד. מבחינת עלות ההרשמה והלימודים במסגרת בית ספר המעיין, התשלום מבוצע על פי ההנחיות של עיריית ירושלים, אשר משמשת כאחראית המרכזית למימון פעילות בית הספר.

אם אתם מחפשים בית ספר לחינוך מיוחד, שיכול להעניק לילדכם את הסביבה הטובה ביותר למצות את יכולותיו ואת אישיותו, בית ספר המעיין בירושלים הוא אחד מבתי הספר הטובים ביותר בתחום החינוך המיוחד, ובתוך כל האפשרויות שאתם בוחנים אתם לבטח רוצים לבדוק גם את המעיין.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורכי דין

מכתב יידוע לחשוד: הבנת זכויותיך באמצעות עורך דין פלילי

ההודעה על כך שאתה חשוד בתיק פלילי יכולה להיות חוויה מכריעה ומעיקה. עם זאת, חשוב להבין שיש לך זכויות מסוימות שיש להגן עליהן לאורך כל ההליך המשפטי. כעורך דין פלילי בחיפה, חובתי לוודא כי אתה מודע לזכויות אלו וכי הן מתקיימות. אחת הזכויות המשמעותיות ביותר היא זכות השימוע. איך תדע אם במקרה שלך חלה חובת יידוע וחלה זכות השימוע? מאוד פשוט. על התביעה לשלוח לכתובת הרשומה שלך במשרד הפנים מכתב יידוע לחשוד. 

תמונה של אתר השפים

טכניקות לקישוט עוגות

קישוט עוגות הוא שילוב של אומנות ומומחיות קולינרית. זוהי הממלכה שבה מעצבים חוצים את גבולות המרכיבים ומרוממים עוגות ליצירות מרהיבות ששובות את העיניים ומפתות את בלוטות הטעם. מלאכה מורכבת זו כוללת מגוון רחב של טכניקות שהופכות עוגות פשוטות ליצירות מופת אכילות, כל יצירה משתלבת בהרמוניה עם מהות החגיגה