WhatsApp-Image-2019-05-13-at-12.59.19-1024x768

בית הילד ירושלים

זה לא נעים לחשוב על זה וזה בטח ובטח לא נעים להודות בזה, אבל ישנם מקרים בהם סביבת המשפחה הביולוגית היא אינה הסביבה האידיאלית לגידול ילדים. ישנם הורים שסובלים מבעיות שונות בחייהם, בכל תחום שהוא, החל מהתחום הבריאותי וכלה בתחום הכלכלי, שפשוט לא מסוגלים להעניק לילדיהם את סביבת הגידול המינימלית הנדרשת להם. אותם הורים אוהבים את ילדיהם בדיוק כמו כל הורה אחר, ועבורם קיימת ההזדמנות של בית הילד ירושלים.

ירושלים

מה זה בדיוק בית הילד?

בית הילד ירושלים הוא מוסד פנימייה, הממוקם בשכונת גילה באזור דרום ירושלים. המדובר בפנימייה טיפולית דתית מסורתית, ובה שוהים 80 ילדים, ילדות, נערים ונערות בגילאים שונים לאורך תהליך ההתבגרות שלהם. ההתנהלות בפנימייה מבוססת על מודל המשפחתון, קרי קבוצות טיפוליות בנות עד 12 משתתפים בכל קבוצה. כל קבוצה נהנית מהנחיה צמודה של זוג מטפלים נשוי, שמנהלים את ילדי הקבוצה כמעין משפחה קטנה עם כל ההווי המשפחתי המתבקש והנחוץ כל כך לאותם ילדים שנמנעה מהם חוויית המשפחה הביולוגית שלהם. בכל קבוצה גם ישנו ליווי צמוד של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית, המספקות תמיכה מלאה ורציפה לילדים בקבוצה בכל היבט שהוא.

מהי תכנית הלימודים בפנימייה?

בית הילד בירושלים אינו כפוף לתכנית הלימודים של משרד החינוך, בדומה למוסדות החינוך המיוחד האחרים. בבית הילד נהנים הילדים ממגוון רחב של פעילויות העשרה, טיפול באומנות, טיפול במוסיקה, טיפול באמצעות בעלי חיים, חוגי ספורט ואומנות במגוון רחב של תחומים ולצד זאת גם תכנית לימודים ייחודית ופרטנית שנתפרת אישית לכל ילד וילד ולכל קבוצה. מטרת השהות במסגרת בית הילד ירושלים היא לא רק לספק לילדים מסגרת משפחתית חמה ואוהבת, וזוהי אכן המסגרת ממנה נהנים ילדי הפנימייה, אלא גם ובעיקר להעניק להם את ההזדמנות לה זוכה כל ילד, לצמוח, לגדול, להתפתח ולשגשג, לרכוש כלים ולצאת אל החיים עם כל מה שצריך בכדי למצות את הפוטנציאל הגלום בתוכו.

איך נרשמים לבית הילד?

בית הילד ירושלים הוא מוסד חינוכי וטיפולי יוצא דופן וככזה פועל על פי מדיניות סדורה, שמטרתה לעמוד לצדו של כל ילד שזקוק לעזרה, כמובן בכפוף למגבלות הטבעיות של המוסד עצמו. בהתאם לכך, הדרך הנכונה ביותר לבחון את האפשרות של בית הילד כפתרון טיפולי חינוכי לילדכם או לכל ילד אחר, היא להגיע ליצור קשר עם המקום, לפגוש את האחראים, ללמוד ולהכיר את המקום ולקבל החלטה בצורה מסודרת. אפשרות חלופית היא דרך מחלקות הרווחה השונות שעובדות בצמוד לבית הילד ומכווינות ילדים רבים מכל רחבי הארץ לתקופת חיים חדשה של פריחה ושגשוג במסגרת בית הילד ירושלים. בית הילד קיים, האפשרות עומדת בפניכם ואתם יכולים לממש אותה בין באופן עצמאי עם כל ההמלצות והמסמכים הנדרשים ובין במסגרת רשויות הרווחה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.

עורכי דין

מכתב יידוע לחשוד: הבנת זכויותיך באמצעות עורך דין פלילי

ההודעה על כך שאתה חשוד בתיק פלילי יכולה להיות חוויה מכריעה ומעיקה. עם זאת, חשוב להבין שיש לך זכויות מסוימות שיש להגן עליהן לאורך כל ההליך המשפטי. כעורך דין פלילי בחיפה, חובתי לוודא כי אתה מודע לזכויות אלו וכי הן מתקיימות. אחת הזכויות המשמעותיות ביותר היא זכות השימוע. איך תדע אם במקרה שלך חלה חובת יידוע וחלה זכות השימוע? מאוד פשוט. על התביעה לשלוח לכתובת הרשומה שלך במשרד הפנים מכתב יידוע לחשוד. 

תמונה של אתר השפים

טכניקות לקישוט עוגות

קישוט עוגות הוא שילוב של אומנות ומומחיות קולינרית. זוהי הממלכה שבה מעצבים חוצים את גבולות המרכיבים ומרוממים עוגות ליצירות מרהיבות ששובות את העיניים ומפתות את בלוטות הטעם. מלאכה מורכבת זו כוללת מגוון רחב של טכניקות שהופכות עוגות פשוטות ליצירות מופת אכילות, כל יצירה משתלבת בהרמוניה עם מהות החגיגה