Site icon המגזין של ירושלים

5 טיפים לבחירת דיור מוגן יוקרתי

קרדיט תמונה: freepik

כל חיינו אנו עומלים וחוסכים, ולשם מה אנו עושים זאת אם לא להבטיח לנו ולמשפחתנו את איכות החיים הגבוהה ביותר? כעת, עם הגיעך לגיל פרישה, מגיע הרגע לקטוף את הפירות וליהנות מכל העושר שהחיים מציעים. קהילות דיור מוגן לבני הגיל השלישי מציעות חוויית מגורים באיכות גבוהה בדירות מפנקות ומעוצבות, ארוחות איכותיות ושלל שירותים. מחדר כושר מאובזר ובריכה ועד לבילויים ופעילויות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, עם ההשקעה הנכונה ניתן להפוך את גיל הפרישה לחופשה שלא נגמרת במלון חמישה כוכבים. קיימות היום כמה מסגרות דיור מוגן בירושלים, בגוש דן ובמגוון מיקומים נוספים בכל רחבי הארץ. לעתים קרובות, אמנם, לא קל להבחין בין מסגרת המתיימרת להיות יוקרתית עם מעטפת מרשימה, ובין המוסדות המציעים חוויה אמיתית של יוקרה. כאן, נסקור כמה מהדברים שחשוב לבחון כדי להבטיח שנקבל את התמורה המלאה.

 

כמו בכל עסקת נדל"ן – מיקום דיור מוגן יוקרתי הוא המפתח

בין אם נבחר פתרון מגורים בירושלים או בתל אביב, בחיפה או בדרום, דבר אחד תמיד נכון – המיקום יקבע במידה רבה את איכות החיים שנוכל ליהנות ממנה. דיור מוגן יוקרתי לרוב יהיה בקרבה למבואות ירוקות או אוצרות טבע אחרים, שיבטיחו לנו נוף נעים וסביבה נקיה ומעשירה. לחילופין, לעירוניים הנצחיים שבינינו, זמינות לא מעט מסגרות דיור מוגן גם במרכזי הערים. מסגרות אלו לרוב יציעו הסעות נוחות ונגישות למיטב מרכזי הבילוי והתרבות, למסעדות ולמגוון רחב של אטרקציות. לכן, חשוב שנבחן מהי חוויית החיים האידיאלית עבורנו ונוודא כי המיקום של המגורים החדשים שלנו יוכל להעניק לנו את כל האלמנטים הללו.

 

יוקרה באה לידי ביטוי בשירותים הנלווים

בעולם המסגרות לגיל השלישי, נפוץ הביטוי "אפקט השנדליר". כלומר, הרושם הראשוני המוטעה שמתקבל עקב השקעה בעיצוב. אנו עשויים להיכנס לראשונה לביקור במסגרת דיור מוגן כשמיד מקבלת את פנינו במבואה נברשת מעוצבת ויוקרתית, איכות גימור גבוהה של חיפויי הקירות והריצוף, גופי תאורה מרשימים ופשוט – השקעה אדירה בנראות. חשוב שנזכור, עד כמה שנעים להתגורר במיקום שמשקיע בעיצוב, זוהי לא הבטחה לחוויית מגורים יוקרתית. בעוד שפריטי עיצוב קל לרכוש ולמקם, להבטיח שירות בהתאמה אישית וברמה גבוהה שתורמת לאיכות החיים של התושבים – קשה בהרבה להבטיח.

רשימת השירותים שעשויים להיות זמינים לך בדיור מוגן יוקרתי ארוכה למדי וכוללת לא מעט הטבות מפנקות. בשירותים המוצעים על ידי רוב קהילות המגורים היוקרתיות לגיל השלישי מסייעת לשמור על התושבים פעילים ומעורבים, מה שעשוי להשפיע באופן משמעותי על הבריאות הפיזית והנפשית כאחד. מומלץ לבחון, בין השאר, את זמינות השירותים הבאים:

 

פעילויות כושר ובריאות

לרוב במסגרות מסוג אלו, יכולים הדיירים ליהנות ממרכזי כושר מאובזרים היטב, יוגה ושיעורי כושר אחרים באתר. בנוסף, צוות הקהילה יציע אפשרויות תזונה בריאה, פיזיותרפיה וייעוץ אורח חיים בריא. במרכזים היוקרתיים ביותר נוכל ליהנות ממגרשי טניס, בריכת שחייה מחוממת ומתקנים רבים אחרים שיהפכו את השהות למפנקת תוך שמירה מיטבית על הבריאות והחיוניות.

בין אם החלטת על מגורים בירושלים או בכל מיקום אחר בישראל, אין ספק שהדרך אל דיור מוגן שיעניק לך את איכות החיים הגבוהה ביותר מתחילה בסינון קפדני. כל עוד ניקח את כלל השיקולים הללו בחשבון, נעניק עדיפות לאיכות השירותים על פני מראית העין ונערוך סקר שוק נכון, נוכל להבטיח לעצמנו פרישה מהאגדות.

Exit mobile version