3532872

תיקון תריסים בירושלים

התריסים הנפוצים בבניה הישראלית מהווים שכבת הפרדה בין הבית לחוץ, יוצרים שכבת הגנה תרמית, אקוסטית וכמובן מצמצמים את כניסת קרני השמש. על אף כל היתרונות של התריסים והעובדה שהם נפוצים מאד, הם גם רגישים למפגעים שונים. בכתבה זו נסרוק את סוגי התריסים השונים, נבחן מהן התקלות שיכולות לקרות עם השנים וכיצד נכון לטפל בהן.

תיקוני תריסים בירושלים

יתבצע לרוב עם בעל מקצוע אשר מכיר את הסוג של התריס. כמובן, לא כל בעל מקצוע יכול להיות להתאים לכל משימה וישנה חשיבות לבחירה במישהו שמכיר היטב את סוג התקלה. בכתבה זו נבחן את סוגי התריסים הנפוצים בארץ ובתל אביב, אילו תקלות יכולות להיות להם, כיצד נבחר את בעל המקצוע המתאים לתיקון וגם, נבדוק מהן העלויות הצפויות לטיפול בכל בעיה.

סוגי תריסים

כמעט בכל בית בישראל ישנם תריסים, אך בכל בית ישנם תריסים שונים. חלקם ישנים, חלקם חדישים, חלקם נפתחים באופן ידני וחלקם באופן חשמלי.

תריסי הזזה

תריסים אלו נפוצים מאד ובמיוחד בבתים ישנים בירושלים. הם נפתחים בשתי דרכים: לצדדים במלואם או באופן חלקי על ידי פתיחת השלבים. השימוש בתריסים אלו נפוץ כבר בבתים מתחילת המאה הקודמת, הם נפתחים לתוך הקיר ועל אף כל היתרונות, יש להם חסרונות. הם מתייבשים בשמש והמנוף של כל שלב עלול להתעקם או להישבר עם הזמן.

תריס גלילה ידני

תריס הגלילה נוח לשימוש ואפשר למצוא אותו בגרסה של פתיחה ידנית או חשמלית. התריס בנוי ממספר חלקים ושלבים אשר נכנסים יחדיו כגלילה אל תוך הארגז שנמצא בחלק העליון. אפשר לפתוח את התריס באופן חלקי, אך תיכנס פחות שמש או רוח בהשוואה לתריס ההזזה. הפתיחה והסגירה קלות ונעשות בעזרת חבל שהוא גם עלול להיות נקודת החולשה של המנגנון.

תריס גלילה חשמלי

כמו תריס הגלילה הידני, גם החשמלי נוח לשימוש ויכול להיפתח באופן חלקי או מלא. ההבדל בין השניים הוא רק במנגנון החשמלי כאשר כל שאר המרכיבים זהים. גם כאן, תיתכן פגיעה בשלבים השונים (במיוחד אם מניחים דברים על אדן החלון והם נסגרים עליהם), במנגנון ובחבל. חשוב מאד לתת לבעל מקצוע לתקן את הפגיעה ובכל מקרה להיזהר כשמדובר במערכת חשמלית.

תריסי אור ונוספים

ישנם תריסים אשר נפתחים כמו הגלילה, אך השלבים שלהם שונים במרווחים בניהם או מוקצפים מחומר שאינו אלומיניום, מקבלים שמות שונים. לרוב הם יהיו יקרים יותר מהסטנדרטיים ולכן הם יהיו פחות נפוצים ובמיוחד בדירות ישנות או כאלו שלא עברו שיפוץ. מבחינת הפגיעה בהם, ישנם כאלו שהשלבים שלהם עמידים יותר מהתריסים הסטנדרטיים ועם זאת הפגיעות יכולות להיות דומות לתריסי הגלילה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורכי דין

מכתב יידוע לחשוד: הבנת זכויותיך באמצעות עורך דין פלילי

ההודעה על כך שאתה חשוד בתיק פלילי יכולה להיות חוויה מכריעה ומעיקה. עם זאת, חשוב להבין שיש לך זכויות מסוימות שיש להגן עליהן לאורך כל ההליך המשפטי. כעורך דין פלילי בחיפה, חובתי לוודא כי אתה מודע לזכויות אלו וכי הן מתקיימות. אחת הזכויות המשמעותיות ביותר היא זכות השימוע. איך תדע אם במקרה שלך חלה חובת יידוע וחלה זכות השימוע? מאוד פשוט. על התביעה לשלוח לכתובת הרשומה שלך במשרד הפנים מכתב יידוע לחשוד. 

תמונה של אתר השפים

טכניקות לקישוט עוגות

קישוט עוגות הוא שילוב של אומנות ומומחיות קולינרית. זוהי הממלכה שבה מעצבים חוצים את גבולות המרכיבים ומרוממים עוגות ליצירות מרהיבות ששובות את העיניים ומפתות את בלוטות הטעם. מלאכה מורכבת זו כוללת מגוון רחב של טכניקות שהופכות עוגות פשוטות ליצירות מופת אכילות, כל יצירה משתלבת בהרמוניה עם מהות החגיגה