3532872

תיקון תריסים בירושלים

התריסים הנפוצים בבניה הישראלית מהווים שכבת הפרדה בין הבית לחוץ, יוצרים שכבת הגנה תרמית, אקוסטית וכמובן מצמצמים את כניסת קרני השמש. על אף כל היתרונות של התריסים והעובדה שהם נפוצים מאד, הם גם רגישים למפגעים שונים. בכתבה זו נסרוק את סוגי התריסים השונים, נבחן מהן התקלות שיכולות לקרות עם השנים וכיצד נכון לטפל בהן.

תיקוני תריסים בירושלים

יתבצע לרוב עם בעל מקצוע אשר מכיר את הסוג של התריס. כמובן, לא כל בעל מקצוע יכול להיות להתאים לכל משימה וישנה חשיבות לבחירה במישהו שמכיר היטב את סוג התקלה. בכתבה זו נבחן את סוגי התריסים הנפוצים בארץ ובתל אביב, אילו תקלות יכולות להיות להם, כיצד נבחר את בעל המקצוע המתאים לתיקון וגם, נבדוק מהן העלויות הצפויות לטיפול בכל בעיה.

סוגי תריסים

כמעט בכל בית בישראל ישנם תריסים, אך בכל בית ישנם תריסים שונים. חלקם ישנים, חלקם חדישים, חלקם נפתחים באופן ידני וחלקם באופן חשמלי.

תריסי הזזה

תריסים אלו נפוצים מאד ובמיוחד בבתים ישנים בירושלים. הם נפתחים בשתי דרכים: לצדדים במלואם או באופן חלקי על ידי פתיחת השלבים. השימוש בתריסים אלו נפוץ כבר בבתים מתחילת המאה הקודמת, הם נפתחים לתוך הקיר ועל אף כל היתרונות, יש להם חסרונות. הם מתייבשים בשמש והמנוף של כל שלב עלול להתעקם או להישבר עם הזמן.

תריס גלילה ידני

תריס הגלילה נוח לשימוש ואפשר למצוא אותו בגרסה של פתיחה ידנית או חשמלית. התריס בנוי ממספר חלקים ושלבים אשר נכנסים יחדיו כגלילה אל תוך הארגז שנמצא בחלק העליון. אפשר לפתוח את התריס באופן חלקי, אך תיכנס פחות שמש או רוח בהשוואה לתריס ההזזה. הפתיחה והסגירה קלות ונעשות בעזרת חבל שהוא גם עלול להיות נקודת החולשה של המנגנון.

תריס גלילה חשמלי

כמו תריס הגלילה הידני, גם החשמלי נוח לשימוש ויכול להיפתח באופן חלקי או מלא. ההבדל בין השניים הוא רק במנגנון החשמלי כאשר כל שאר המרכיבים זהים. גם כאן, תיתכן פגיעה בשלבים השונים (במיוחד אם מניחים דברים על אדן החלון והם נסגרים עליהם), במנגנון ובחבל. חשוב מאד לתת לבעל מקצוע לתקן את הפגיעה ובכל מקרה להיזהר כשמדובר במערכת חשמלית.

תריסי אור ונוספים

ישנם תריסים אשר נפתחים כמו הגלילה, אך השלבים שלהם שונים במרווחים בניהם או מוקצפים מחומר שאינו אלומיניום, מקבלים שמות שונים. לרוב הם יהיו יקרים יותר מהסטנדרטיים ולכן הם יהיו פחות נפוצים ובמיוחד בדירות ישנות או כאלו שלא עברו שיפוץ. מבחינת הפגיעה בהם, ישנם כאלו שהשלבים שלהם עמידים יותר מהתריסים הסטנדרטיים ועם זאת הפגיעות יכולות להיות דומות לתריסי הגלילה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.