קרדיט תמונה: freepik

ערעור פלילי – התהליך בקצרה

כאשר אדם נמצא אשם בעבירה פלילית הוא רשאי להגיש ערעור פלילי לערכאה עליונה יותר ולדרוש את שינוי ההחלטה של בית המשפט. אפשר בסיוע עורך דין פלילי להגיש ערעור על עצם ההרשעה או על חומרת העונש ולבקש הקלה. את הערעור יש להגיש בתוך הזמן הקבוע בחוק.

מי רשאי לערער

חשוב לדעת כי כשם שבאמצעות עו"ד פלילי ניתן לערער על עצם ההרשעה או על חומרת העונש הפרקליטות יכולה לערער גם כן על זיכוי או על קולת העונש של הערכאה הראשונה. כאשר פסק הדין ניתן על ידי בית המשפט השלום, את הערעור הפלילי יש להגיש לבית המשפט המחוזי שבאותו המחוז. כידוע לכל עו"ד פלילי במרבית המקרים יתקיים הדיון בערעור בפני הרכב של 3 שופטים.

המועד להגשת ערעור פלילי

בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי המועד להגשת ערעור פלילי היא ארבעים וחמישה ימים מעת מתן פסק הדין. כאשר ניתנה הכרעת הדין ללא הנימוקים הימים הללו יחלו להיספר מעת מתן הנימוקים. כך הדבר כאשר הערעור ניתן בזכות. כאשר מדובר בערעור ברשות, יש להגיש בקשה לרשות ערעור פלילי בתוך 45 ימים ובמידה והרשות לערער תאושר יהיה להגיש את נימוקי הערעור בתוך 30 ימים נוספים.

מתי לא ניתן לערער

כאשר הרשעה מבוססת על הודאת נאשם וזו נעשתה במסגרת הסדר טיעון לא יהיה ניתן לערער. לכן כה חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי בטרם שוקלים הסדר מותנה. רק במקרים נדירים ביותר מאפשר בית המשפט לנאשם לחזור בו מהודאתו שנעשתה במסגרת הסדר מותנה. על הודעת הערעור להיות כתובה במקצועיות על מנת למקסם את הסיכויים  שזו תתקבל.

ההבדל בין סוגי הערעור

נאשם בבית משפט השלום יכול להגיש ערעור פלילי פעמיים. חשוב להבין כי קיים הבדל בין שתי הפעמים. בפעם הראשונה המדובר ב"ערעור בזכות" לבית המשפט המחוזי. בפעם השנייה, המדובר ב"ערעור ברשות" לבית המשפט העליון ויש לקבל רשות להגיש ערעור זה. את האישור יש לבקש מבית המשפט המחוזי שדחה את הערעור הראשון.

ליווי משפטי מהטובים ביותר

במידה והורשעתם בדין חשוב שתקבלו ליווי משפטי מהמעלה הראשונה על מנת לערער בהצלחה בפני הערכאה מעל הערכאה המרשיעה. ליווי שכזה ניתן על ידי  משרד עורכי דין פלילי עומרי שטרן המתמחה בתחום. המקצועיות והניסיון שלו באים לידי ביטוי במיצוי ההליכים הפליליים לטובת לקוחותיו בכל המישורים המשפטיים האפשריים עד להשגת התוצאה הרצויה מבחינה משפטית.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תריסים

תיקון תריסים בירושלים: איפה ומתי הכי נכון לעשות את זה?

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור את המיקום המתאים לעבודה. בין אם תבחרו בשירות תיקונים מקצועי ובין אם תחליטו להתמודד עם המשימה בעצמכם, בחירת מקום מתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת. קחו בחשבון גורמים כמו תאורה, חלל ונגישות כאשר אתם קובעים היכן לתקן את התריסים שלכם.

טיפול NLP

איפה עושים טיפול NLP?

טיפול NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) הוא גישה טיפולית חדשנית המשלבת עקרונות מתחומי הפסיכולוגיה, בלשנות ותכנות, במטרה לסייע לאנשים לחולל שינויים חיוביים בחייהם. מאז פיתוחו בשנות ה-70, NLP הפך לכלי פופולרי בקרב מטפלים ומאמנים, המשמש לטיפול במגוון רחב של קשיים ובעיות, כולל חרדות אצל ילדים והפרעות קשב וריכוז.

תריסים

המדריך לתיקון תריסים בירושלים: הכוננים המובילים והמומלצים

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור ספק בעל מוניטין ואמין. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, מציאת השירות המתאים יכולה להיות מכריעה. עם זאת, ישנן כמה חברות מובילות הבולטות בעבודה האיכותית ובשירות הלקוחות המצוין שלהן.

איטום גגות בקיץ

הקיץ זה הזמן הכי טוב לאטום את הגג

ההמלצה הגורפת של ביצוע איטום גג הוא כבר בחודשי הקיץ. בתקופת הקיץ מחיר העבודה יהיה במקרים רבים זול יותר מאשר בחורף, גם בגלל שהתקופה פחות עמוסה, וגם בגלל שהעבודה יותר קלה לביצוע עוד לפני שהבעיה מתרחשת ואין רטיבות.

עבודה בהייטק בירושלים

איך למצוא עבודה בהייטק בירושלים – מדריך מקיף למחפשי עבודה

מחפשים לעבוד בתעשיית ההייטק בירושלים, ישראל? עם המוניטין ההולך וגדל של העיר כמרכז לחדשנות וטכנולוגיה, יש הרבה הזדמנויות למחפשי עבודה בתחום זה. עם זאת, ניווט בשוק העבודה יכול להיות מאתגר, במיוחד אם אתה חדש בענף. במדריך מקיף זה נספק לכם טיפים ואסטרטגיות שיעזרו לכם למצוא עבודה בהייטק באזור ירושלים.