קרדיט תמונה: freepik

מה ההבדל בין רפואה כירורגית לניתוחי שיניים?

אנשים רבים מופתעים לגלות שיש הבדל בין ניתוחי פה לניתוחי שיניים. למרות ששני סוגי הניתוח כוללים את הפה, הם למעשה שונים לגמרי. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על ההבדלים בין ניתוחי פה לניתוחי שיניים.

 

רפואה כירורגית

ניתוח פה הוא סוג של ניתוח המבוצע בעצמות וברקמות בחלל הפה. זה יכול לכלול הליכים כגון עקירות שיני בינה, ביופסיות וניתוח לסת מתקן. מנתחי פה הם רופאים שסיימו הכשרה לתואר ראשון ושני ברפואת שיניים. בנוסף, הם גם סיימו מספר שנים של הכשרת תושבות בכירורגיית פה ולסת. כתוצאה מכך, הם מוסמכים באופן ייחודי לבצע פרוצדורות כירורגיות מורכבות בפה.

 

למידע נוסף: https://www.goldmanclinic.co.il/רפואת-שיניים-כירורגית/

 

ניתוחי שיניים

ניתוח שיניים הוא סוג של ניתוח שמתבצע בשיניים עצמן. זה יכול לכלול הליכים כגון טיפולי שורש, השתלות שיניים והשתלות חניכיים. רופאי שיניים הם אנשי מקצוע בתחום הבריאות שסיימו ארבע שנות לימודים לרפואת שיניים. הם מוסמכים לבצע מגוון רחב של פרוצדורות שיניים, כולל פרוצדורות כירורגיות פשוטות כמו עקירות שיניים. עם זאת, הם אינם מוסמכים לבצע פרוצדורות כירורגיות מורכבות יותר כמו ניתוח לסת מתקן. עבור סוגים אלה של הליכים, תצטרך לראות כירורג פה.

 

למה לצפות במהלך רפואה כירורגית?

השלב הראשון בכל הליך של ניתוח פה הוא התייעצות עם כירורג פה. במהלך ייעוץ זה, המנתח יעריך את הפה שלך וידון בהיסטוריה הרפואית שלך. הם גם יסבירו את הסיכונים והיתרונות של ההליך המוצע. אם תחליט להתקדם עם הניתוח, השלב הבא הוא לקבוע מועד להליך.

 

למה לצפות במהלך ניתוחי שיניים?

השלב הראשון בכל הליך של ניתוח שיניים הוא התייעצות עם רופא שיניים. במהלך ייעוץ זה, רופא השיניים יעריך את הפה שלך וידון בהיסטוריה הרפואית שלך. הם גם יסבירו את הסיכונים והיתרונות של ההליך המוצע. אם תחליט להתקדם עם הניתוח, השלב הבא הוא לקבוע מועד להליך.

 

מהו זמן ההחלמה לרפואה כירורגית?

זמן ההחלמה לניתוח פה ישתנה בהתאם להליך הספציפי שמתבצע. עם זאת, רוב האנשים יכולים לצפות לקחת לפחות שבוע חופש מהעבודה או מהלימודים כדי להתאושש. בנוסף, ייתכן שיהיה עליך ליטול תרופות נגד כאבים ולאכול מזון רך למשך מספר ימים לאחר הניתוח.

 

מהו זמן ההחלמה לניתוח שיניים?

זמן ההחלמה לניתוח שיניים ישתנה בהתאם להליך הספציפי שמתבצע. עם זאת, רוב האנשים יכולים לצפות לקחת לפחות שבוע חופש מהעבודה או מהלימודים כדי להתאושש. בנוסף, ייתכן שיהיה עליך ליטול תרופות נגד כאבים ולאכול מזון רך למשך מספר ימים לאחר הניתוח.

 

טיפול לאחר ניתוח בשני סוגי הניתוחים

זהה בדרך כלל. תצטרך לקחת את זה בקלות במשך כמה ימים ולפעול על פי כל ההנחיות שנתן לך המנתח שלך. לדוגמה, ייתכן שתצטרך להימנע ממזונות קשים או פריכים במשך שבוע או שבועיים לאחר ניתוח שיניים. בנוסף, תצטרך לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי בזהירות כדי למנוע זיהום.

אם יש לך שאלות או חששות לגבי ניתוחי פה או ניתוחי שיניים, מוזמנים לפנות למומחה לרפואת הפה, הוא יוכלו לספק לך מידע נוסף ולעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לבריאות הפה שלך.

 

סיכום:

ניתוחי פה וניתוחי שיניים הם שני דברים שונים מאוד. ניתוח פה הוא סוג של ניתוח המבוצע בעצמות וברקמות בפה על ידי מנתח פה. ניתוח שיניים הוא סוג של ניתוח שמתבצע בשיניים עצמן על ידי רופא שיניים. אם אתה צריך הליך מורכב יותר כמו ניתוח לסת מתקן, תצטרך לראות כירורג פה מכיוון שרופאי שיניים אינם מוסמכים לבצע הליך מסוג זה.

 

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אקורדים לשיר ניצוצות

אקורדים הם אבני הבניין של שיר. הם התווים שמתנגנים בגיטרה ובכלי נגינה אחרים. ניתן להשתמש באקורדים ליצירת מנגינות, הרמוניות, קונטרפונקטים

ארנק לגבר

ארנק לגברים הוא פריט פופולרי שקיים כבר מאות שנים. זה כל כך פופולרי, למעשה, שזה הפך לטרנד בשלב מסוים. ארנק

אכילה רגשית מה הסיבה?

אחת מהפרעות האכילה היא אכילה רגשית. מדובר בהפרעה אשר גורמת לסובלים ממנה לפנות לאוכל לא בשביל לשבוע או להזין את