קרדיט: Shuttertock.

חדש מהקבלן: מה חשוב לדעת על רישום דירה בטאבו

רכישת דירה חדשה מקבלן, במיוחד כזו שרק החלה את תהליך הבנייה, היא לא עניין פשוט ויש המון פרטים חשובים שצריך לשים לב אליהם בעסקה כזו, בהם השלב הסופי של רישום הדירה בטאבו

זאב נחמנזון

רכישת דירה היא אחד התהליכים המורכבים וכנראה התהליך הכי יקר שתעברו בחיים שלכם. עיקר ההתעסקות בתהליך זה נסוב על נטילת משכנתא. בהתחשב בעובדה שאצל רובנו הכסף הזה אינו נזיל, חשוב מאד להעמיק ולהיעזר במדריך משכנתא עדכני ומפורט.

עוד שלב חשוב בתהליך הוא רישום הדירה בטאבו וכאן, כבר בשלבי היסוד של עסקת הרכישה – אסור לכם להתפשר.

הדירה, הקבלן ואתם

יש משהו משעשע בביטוי "בניין משותף". לפחות בשלבים הראשונים הוא משותף ליזם, למדינה, למועצה האזורית או העירייה, לגורמים המממנים ולעוד כמה וכמה גורמים ורשויות. כולם חוץ מאלו ההולכים לגור בו. כל ה"שותפים" האלו עתירים בבירוקרטיה, לעתים מתישה מאד, בחלקה כרוכה בתשלומים. רכישת הדירה מהקבלן לא מסתיימת בהעברת התשלום אליו וקבלת המפתחות, זהו תהליך שיכול להמשך הרבה מעבר, ואם רוכשי הדירות לא יהיו מודעים אליו, זה עלול לעלות להם הרבה מאד כסף.

על הליך רישום דירה בטאבו

תהליך רישום הזכויות בדירה בטאבו הוא עניין שיכול להימשך גם שנים. שוב, הודות להמון גורמים מעורבים וסעיפים קטנים וחשובים. משמעות הרישום בפועל היא חלוקת יחידת קרקע גדולה ליחידות קטנות, כשעל אחת או חלק מהן יוקם הבניין המשותף והדירות ייבנו בו.

בתהליך תקין הקבלן חייב לסיים את רישום הבית המשותף תוך 12 חודשים. רישום הבניין כולל בתוכו גם את חלוקת השטחים המשותפים, קרי חדר המדרגות, הגינה, מבואת הכניסה וכדו', ואלו גם מהווים חלק מהנכס אותו אתם רוכשים.

בשלב הבא על הקבלן לסיים את רישום כל אחת מהדירות בטאבו תוך 6 חודשים נוספים. הקבלן עצמו לא תמיד אחראי לסיום התהליך. אם לצורך העניין דיירים בבניין ידרשו שינויים חיצוניים או יבצעו אותם בעצמם, העירייה לא בהכרח תאשר את הרישום ולא תספק תעודת גמר.

בעוד שאת התשלומים הראשונים אתם מעבירים באופן כמעט מיידי, כמו שכר טרחה לעורך הדין, מקדמות לקבלן ולחברות נוספות, ייעוצים שונים וכיו"ב – הרישום שלכם כבעלי זכויות על הדירה יכול להתעכב.

מה ההשלכות של העיכוב ברישום הדירה?

ככל שרישום הדירה בטאבו מתעכב העניינים נוטים להסתבך, והתוצאות מתגלגלות אל כתפי הרוכשים. הקבלן או החברה הקבלנית עשויים להיקלע לקשיים כלכליים או לפשוט רגל, דבר שיעכב עוד יותר את הליך הרישום בטאבו.

בהיעדר רישום מסודר, תתקשו לקבל הלוואות משכנתא מהבנק ומכירת הדירה תיקלע גם לקשיים משום שכל קונה עתידי ירצה לראות רישום בטאבו של הדירה.

לקבלנים ויזמים בדרך כלל לא בוער לסיים את המימוש הזה. לכם, בניגוד אליהם, יש אינטרס ברור שרישום הזכויות בדירה יסתיים מהר ככל האפשר. לכן חשוב לעקוב ולוודא שהקבלן פועל במרץ להשלמת הרישום.

מה ניתן לעשות?

כל עוד הרישום לא מסתיים הקבלן לא מילא את ההתחייבות כלפיכם, והאחריות לוודא שהוא אכן סיים את ההרשמה היא עליכם, כמו גם לוודא שההליך בוצע באופן תקין. כדי להימנע ככל הניתן מנזקים ועיכובים עתידיים חשוב מאד להכניס לוחות זמנים ומועדי סיום בחוזה הרכישה גם לרישום הדירה בטאבו, ולדרוש ערבויות שיבטחו את סיום התהליך במועד.

במקרים שהקבלן מתמהמה מסיבות כאלו ואחרות תוכלו לפנות לגורם משפטי שבאמצעות הליך משפטי יסייע להשלמת הרישום מול הקבלן. על פי רוב אין בכך צורך, אבל במידה והוא עולה, עמדו על זכויותיכם.

 

 

 

 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תריסים

תיקון תריסים בירושלים: איפה ומתי הכי נכון לעשות את זה?

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור את המיקום המתאים לעבודה. בין אם תבחרו בשירות תיקונים מקצועי ובין אם תחליטו להתמודד עם המשימה בעצמכם, בחירת מקום מתאים היא חיונית לתוצאה מוצלחת. קחו בחשבון גורמים כמו תאורה, חלל ונגישות כאשר אתם קובעים היכן לתקן את התריסים שלכם.

טיפול NLP

איפה עושים טיפול NLP?

טיפול NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי) הוא גישה טיפולית חדשנית המשלבת עקרונות מתחומי הפסיכולוגיה, בלשנות ותכנות, במטרה לסייע לאנשים לחולל שינויים חיוביים בחייהם. מאז פיתוחו בשנות ה-70, NLP הפך לכלי פופולרי בקרב מטפלים ומאמנים, המשמש לטיפול במגוון רחב של קשיים ובעיות, כולל חרדות אצל ילדים והפרעות קשב וריכוז.

תריסים

המדריך לתיקון תריסים בירושלים: הכוננים המובילים והמומלצים

בכל הנוגע לתיקון התריסים שלכם בירושלים, חיוני לבחור ספק בעל מוניטין ואמין. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, מציאת השירות המתאים יכולה להיות מכריעה. עם זאת, ישנן כמה חברות מובילות הבולטות בעבודה האיכותית ובשירות הלקוחות המצוין שלהן.

איטום גגות בקיץ

הקיץ זה הזמן הכי טוב לאטום את הגג

ההמלצה הגורפת של ביצוע איטום גג הוא כבר בחודשי הקיץ. בתקופת הקיץ מחיר העבודה יהיה במקרים רבים זול יותר מאשר בחורף, גם בגלל שהתקופה פחות עמוסה, וגם בגלל שהעבודה יותר קלה לביצוע עוד לפני שהבעיה מתרחשת ואין רטיבות.

עבודה בהייטק בירושלים

איך למצוא עבודה בהייטק בירושלים – מדריך מקיף למחפשי עבודה

מחפשים לעבוד בתעשיית ההייטק בירושלים, ישראל? עם המוניטין ההולך וגדל של העיר כמרכז לחדשנות וטכנולוגיה, יש הרבה הזדמנויות למחפשי עבודה בתחום זה. עם זאת, ניווט בשוק העבודה יכול להיות מאתגר, במיוחד אם אתה חדש בענף. במדריך מקיף זה נספק לכם טיפים ואסטרטגיות שיעזרו לכם למצוא עבודה בהייטק באזור ירושלים.