פיתוח ירושלים

החברה לפיתוח ירושלים

ירושלים היא עיר הבירה לישראל, העיר הקדושה לשלושת הדתות הגדולות בעולם ובעיני רבים גם אחת הערים היפות והמיוחדות ביותר בעולם. אלא שלאורך שנים ארוכות סבלה העיר מנסיבות מאוד לא מקלות, שמנעו את התפתחותה כעיר תיירות, תרבות ופנאי ובאופן כללי מנעו בכלל את התפתחות העיר. בדיוק מהסיבה הזאת, הקימה עיריית ירושלים ,כבר בשנת 1987, את חברת מוריה שהיא החברה לפיתוח ירושלים ואשר אחראית על פיתוח העיר מבחינת תשתיות ופרויקטים מוניציפליים חשובים לפיתוח העיר. לצד החברה לפיתוח ירושלים, פועלת גם הרשות לפיתוח ירושלים, שהוקמה בשנת 1988 ואחראית על פיתוח העיר בכל ההיבטים הכלכליים, התרבותיים, התיירותיים והתכנוניים של ירושלים.

מהם תחומי הפעילות של החברה?

ובכן, החברה הוקמה במטרה ברורה לקדם את העיר ירושלים, לפתח את התשתיות שלה, את התכנון שלה ובהמשך לכך את היכולות הכלכליות, התיירותיות והתרבותיות שלה. ככזאת, עוסקת החברה לפיתוח ירושלים בכל מיזם שיכול לסייע במימוש מטרה זאת. המיזמים שמנהלת החברה ושבהם היא גם תומכת כלכלית ורגולטורית, הם בדרך כלל מיזמים ביוזמתה וביוזמת ממשלת ישראל או עיריית ירושלים, אם כי החברה פתוחה גם למיזמים פרטיים מבחוץ. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בחברה ציבורית הכפופה לחוקים החלים על רשויות ציבוריות, פעילותה של החברה מבוססת על מכרזים מסודרים ובחירת פרויקטים על פי הוראות החשב הכללי. החברה עובדת בשיתוף פעולה עם שורה ארוכה של יזמים פרטיים, חברות וגורמים שונים בעולם התכנון, הכלכלה, התרבות והתיירות, הכל בכדי להשיג את מטרות החברה ולהצעיד את העיר ירושלים קדימה.

ראו גם: פעילות בירושלים לכל המשפחה

תקציבי פיתוח

החברה לפיתוח ירושלים תומכת למעשה במיזמים שונים, בעיקר בהיבט המימון ובשל כך, נדרשת החברה למקורות הכנסה מעבר לתקציבים המועמדים לרשותה על ידי עיריית ירושלים וממשלת ישראל. מקורות הכנסה אלה מתבססים בעיקר על נכסי נדל"ן שמנהלת החברה ומספקים לה מקור הכנסה שמשמש אותה לצורך מימוש המטרה האולטימטיבית של קידום העיר ירושלים. פעילות החברה לפיתוח ירושלים מנוהלת באופן אוטונומי לחלוטין אך בכפוף לפיקוח עיריית ירושלים וממשלת ישראל, בכפוף להוראות רשויות התכנון וכדומה. יחד עם זאת, לחברה כוח רב מאוד בהנעת תהליכים בירוקרטיים לצורך קידום העיר ואם יש לכם איזשהו מיזם מעניין שהייתם רוצים לפתח בירושלים ושגם יכול לתמוך בקידומה של העיר במרחב הארצי והבינלאומי, אתם בהחלט רוצים לפנות לחברה ולבחון את האפשרויות השונות שבהן יכולה החברה לסייע לכם ואולי אף לאמץ את המיזם ולסייע לכם בקידומו הלכה למעשה.

אחרי שנים של סטגנציה במצבה הכלכלי, התרבותי והתיירותי של ירושלים ואולי גם במצבה התכנוני, העיר חווה בעשורים האחרונים תנופה של צמיחה, אזורי תעשיית הייטק, פארקים, פיתוח סביבתי, התחדשות עירונית, מרכזי מסחר, תרבות ותיירות שרבים מהם הובלו ועדיין מובלים על ידי החברה לפיתוח ירושלים, הן בתמיכה כלכלית והן בתמיכה רגולטורית על פי הצורך.

המגזין של ירושלים

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.