WhatsApp-Image-2019-05-13-at-12.59.19-1024x768

כל מה שצריך לדעת על פעילויות בית הילד גילה

לא כל הילדים זוכים לאותה סביבה משפחתית ולא כל הילדים יכולים לגדול כמו שאר הילדים, אבל עם מוסדות טיפולים כדוגמת בית הילד גילה בירושלים, זאת יכולה אפילו להיות בשורה משמחת לילדים רבים. המדובר על פנימייה דתית מסורתית בה שוהים 80 ילדים ומתחנכים על בסיס קבוע במעין מסגרת קבוצתית משפחתית ייחודית מאוד, שעליה נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה בית הילד?

ובכן, בית הילד גילה היא פנימייה טיפולית דתית מסורתית, המאכלסת 80 ילדים וילדות, נערים ונערות בגילאים שונים. הפנימייה מתנהלת על פי מודל של משפחתון, קרי מחולקת לקבוצות של עד 12 ילדים בכל קבוצה, כשכל קבוצה נהנית מהנחיה של זוג מטפלים נשואים, המספקים לילדים את הסביבה החינוכית, החום המשפחתי והתהליך הלימודי להם הם זקוקים בכל גיל לאורך התבגרותם. מסגרת זו עוטפת למעשה את ילדי הפנימייה לאורך כל שעות היממה בכל יום בשבוע, ומתפקדת ממש כמשפחה אחת גדולה. יחד עם זאת, בית הילד גילה אינו מסתפק רק באווירה המשפחתית שמעניקה לילדים מענה לחסך גדול מאוד שנוצר אצלם, אלא גם פועל באופן אקטיבי וממוקד לפיתוחם ושגשוגם של הילדים. למעשה, מאפשר בית הילד לאותם ילדים להפוך את החסך האדיר שהם חווים בחייהם, לכלי לצמיחה ובניית חיים עצמאיים עם אופק נרחב.

ראו גם: בית הילד בירושלים

מהם השירותים המוצעים בבית הילד?

בית הילד גילה מיועד לילדים שמכל סיבה שהיא אינם יכולים לגדול בסביבת משפחתם הביולוגית. יחד עם זאת, בית הילד מקפיד מאוד על שמירה על הקשר בין הילדים ובין משפחתם, שכן קשר זה מהווה נדבך חשוב בהתפתחות האישית של הילדים ללא כעסים, ללא חסכים ועם השלמה וקבלה מלאה של עולמם. כל קבוצה טיפולית נהנית מליווי צמוד של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית וממעורבות של שלל מטפלים באומנות, מוסיקה, בעלי חיים, דרמה וכדומה. כמו כן, במסגרת השהות בפנימייה, נהנים הילדים מתכנית לימודים פרטית ממש, המאפשרת להם להשלים פערי ידע ולהשלים את תהליך הלימודים עד הגיעם לגיל 18, בנוסף לשלל תחומי העשרה בתחום הספורט, האומנות והעשייה בכלל.

בית הילד גילה, ממוקם כאמור בלב שכונת גילה, שכונת מגורים חמה בדרום העיר ירושלים עם נגישות גבוהה למגוון רחב של שירותים קהילתיים העומדים לרשות תלמידי הפנימייה, כמובן בפיקוח מלא ובליווי הצוות הטיפולי של בית הילד. לא כל ילד זקוק ללימודים בתנאי פנימייה ולא כל ילד זקוק לסביבה טיפולית שתאפשר לו למצות את הפוטנציאל האישי שלו גם בתנאי חיים לא קלים במיוחד, אבל כל ילד שהיה נחשף לאורח החיים של ילדי פנימיית בית הילד גילה, היה לבטח שמח להיות חלק מאורח החיים הזה, מההווי, מהחום ומהאווירה המשפחתית שמהווה מרכיב מפתח בכל תהליכי הטיפול והלימוד מהם נהנים תלמידי הפנימייה, על בסיס יום יומי ולאורך כל היום.

למידע מורחב על פנימיית בית הילד

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.