WhatsApp-Image-2019-05-13-at-12.59.19-1024x768

כל מה שצריך לדעת על פעילויות בית הילד גילה

לא כל הילדים זוכים לאותה סביבה משפחתית ולא כל הילדים יכולים לגדול כמו שאר הילדים, אבל עם מוסדות טיפולים כדוגמת בית הילד גילה בירושלים, זאת יכולה אפילו להיות בשורה משמחת לילדים רבים. המדובר על פנימייה דתית מסורתית בה שוהים 80 ילדים ומתחנכים על בסיס קבוע במעין מסגרת קבוצתית משפחתית ייחודית מאוד, שעליה נספר לכם ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה בית הילד?

ובכן, בית הילד גילה היא פנימייה טיפולית דתית מסורתית, המאכלסת 80 ילדים וילדות, נערים ונערות בגילאים שונים. הפנימייה מתנהלת על פי מודל של משפחתון, קרי מחולקת לקבוצות של עד 12 ילדים בכל קבוצה, כשכל קבוצה נהנית מהנחיה של זוג מטפלים נשואים, המספקים לילדים את הסביבה החינוכית, החום המשפחתי והתהליך הלימודי להם הם זקוקים בכל גיל לאורך התבגרותם. מסגרת זו עוטפת למעשה את ילדי הפנימייה לאורך כל שעות היממה בכל יום בשבוע, ומתפקדת ממש כמשפחה אחת גדולה. יחד עם זאת, בית הילד גילה אינו מסתפק רק באווירה המשפחתית שמעניקה לילדים מענה לחסך גדול מאוד שנוצר אצלם, אלא גם פועל באופן אקטיבי וממוקד לפיתוחם ושגשוגם של הילדים. למעשה, מאפשר בית הילד לאותם ילדים להפוך את החסך האדיר שהם חווים בחייהם, לכלי לצמיחה ובניית חיים עצמאיים עם אופק נרחב.

ראו גם: בית הילד בירושלים

מהם השירותים המוצעים בבית הילד?

בית הילד גילה מיועד לילדים שמכל סיבה שהיא אינם יכולים לגדול בסביבת משפחתם הביולוגית. יחד עם זאת, בית הילד מקפיד מאוד על שמירה על הקשר בין הילדים ובין משפחתם, שכן קשר זה מהווה נדבך חשוב בהתפתחות האישית של הילדים ללא כעסים, ללא חסכים ועם השלמה וקבלה מלאה של עולמם. כל קבוצה טיפולית נהנית מליווי צמוד של עובדת סוציאלית ופסיכולוגית וממעורבות של שלל מטפלים באומנות, מוסיקה, בעלי חיים, דרמה וכדומה. כמו כן, במסגרת השהות בפנימייה, נהנים הילדים מתכנית לימודים פרטית ממש, המאפשרת להם להשלים פערי ידע ולהשלים את תהליך הלימודים עד הגיעם לגיל 18, בנוסף לשלל תחומי העשרה בתחום הספורט, האומנות והעשייה בכלל.

בית הילד גילה, ממוקם כאמור בלב שכונת גילה, שכונת מגורים חמה בדרום העיר ירושלים עם נגישות גבוהה למגוון רחב של שירותים קהילתיים העומדים לרשות תלמידי הפנימייה, כמובן בפיקוח מלא ובליווי הצוות הטיפולי של בית הילד. לא כל ילד זקוק ללימודים בתנאי פנימייה ולא כל ילד זקוק לסביבה טיפולית שתאפשר לו למצות את הפוטנציאל האישי שלו גם בתנאי חיים לא קלים במיוחד, אבל כל ילד שהיה נחשף לאורח החיים של ילדי פנימיית בית הילד גילה, היה לבטח שמח להיות חלק מאורח החיים הזה, מההווי, מהחום ומהאווירה המשפחתית שמהווה מרכיב מפתח בכל תהליכי הטיפול והלימוד מהם נהנים תלמידי הפנימייה, על בסיס יום יומי ולאורך כל היום.

למידע מורחב על פנימיית בית הילד

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עורכי דין

מכתב יידוע לחשוד: הבנת זכויותיך באמצעות עורך דין פלילי

ההודעה על כך שאתה חשוד בתיק פלילי יכולה להיות חוויה מכריעה ומעיקה. עם זאת, חשוב להבין שיש לך זכויות מסוימות שיש להגן עליהן לאורך כל ההליך המשפטי. כעורך דין פלילי בחיפה, חובתי לוודא כי אתה מודע לזכויות אלו וכי הן מתקיימות. אחת הזכויות המשמעותיות ביותר היא זכות השימוע. איך תדע אם במקרה שלך חלה חובת יידוע וחלה זכות השימוע? מאוד פשוט. על התביעה לשלוח לכתובת הרשומה שלך במשרד הפנים מכתב יידוע לחשוד. 

תמונה של אתר השפים

טכניקות לקישוט עוגות

קישוט עוגות הוא שילוב של אומנות ומומחיות קולינרית. זוהי הממלכה שבה מעצבים חוצים את גבולות המרכיבים ומרוממים עוגות ליצירות מרהיבות ששובות את העיניים ומפתות את בלוטות הטעם. מלאכה מורכבת זו כוללת מגוון רחב של טכניקות שהופכות עוגות פשוטות ליצירות מופת אכילות, כל יצירה משתלבת בהרמוניה עם מהות החגיגה