קרדיט תמונה: pixabay

אכילה רגשית מה הסיבה?

אחת מהפרעות האכילה היא אכילה רגשית. מדובר בהפרעה אשר גורמת לסובלים ממנה לפנות לאוכל לא בשביל לשבוע או להזין את הגוף, אלא כדי להתמודד עם בעיות כמו חרדות, לחצים או רגשות שונים. אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית יפנו מיד אל המקרר כאשר הם מתמודדים עם מצב רגשי בעייתי, וכאשר זה קורה באופן קבוע ובלתי נשלט – מדובר בהפרעה המצריכה טיפול מתאים.

אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית מתקשים מאוד להתמודד עם העניין לבדם, אך בעזרת טיפול מתאים ותמיכה נכונה בהחלט ניתן להתמודד עם אכילה רגשית ולהפוך את הבעיה הזו לעוד ניצחון בחיים.

מהם הגורמים לאכילה רגשית?

כאמור, אכילה רגשית הינה אכילה אשר מגיעה מתוך צורך להתמודד עם רגשות מסוימים. היא יכולה להגיע כתוצאה של:

  • שעמום – אכילה מתוך רצון להתמודד עם שקט, ריקנות, שעמום ובדידות מתוך ניסיון למלא את החסר.
  • עצבות פנימית
  • התמודדות עם רגשות שליליים כלפיי עצמי (חוסר ביטחון, תחושה של קורבן וכד')
  • התמודדות עם רגשות חיוביים, אפילו שמחה או התרוממות רוח.
  • צורך באכילה כדי להעיר רגשות נוסטלגיים.

בשל העובדה שלרוב האנשים האוכל זמין ונגיש מאוד, הרבה יותר קל להגיע לאכילה רגשית ולכן אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית צריכים לדעת כיצד לאזן את המצב הזה ולהתמודד עם הרגשות שלהם בצורה טובה ונכונה יותר, בכדי לשמור על הבריאות והאיזון שלהם.

איך מתמודדים עם הבעיה? מתחילים בלהכיר בה

הבעיה אצל רבים היא העובדה שהם כלל לא מכירים בכך שהם סובלים מאכילה רגשית. לא מעט אנשים לא מוכנים בכלל להודות בכך שיש להם בעיה, עד שכבר מאוחר מידי והיא שולטת על כל תחום בחיים שלהם, ולכן הצעד הראשון הוא בכלל להתחיל עם להכיר בבעיה. אחרי שהאדם מכיר בכך שיש לו בעיה, הרבה יותר קל לפנות איתו אל אנשי המקצוע הנכונים בכדי לטפל בה.

פניה אל מרפאות טיפול מוסמכות

הטיפול עצמו צריך להתבצע במרפאות מוסמכות הכוללות מעטפת של אנשי מקצוע מומחים אשר מעניקים ליווי מלא לאדם, החל מטיפולים נפשיים ומטפלים רגשיים אשר יאפשרו לו להתמודד עם מצבים רגשיים בצורה טובה יותר, דרך תזונאים ואנשי מקצוע אשר יתאימו לו תזונה נכונה ויסייעו לו לבצע את האיזון הנדרש ועד ליווי ותמיכה יומיים לאורך כל הדרך.

חשוב להבין כי מדובר בתהליך שהוא לא פשוט ולא קצר, אך אפשר לעבור אותו, אפשר להחלים מההפרעה הזו ולשוב לשגרת חיים בריאה ונכונה. גם אם מדובר באדם בעל חילוף חומרים מהיר אשר אינו רואה את התוצאות של האכילה הרגשית על משקל גופו, חוסר בתזונה מאוזנת, היצמדות למזונות עשירים בנתרן, סוכר או שמנים, והתלות באוכל יכולים להשפיע משמעותית מאוד על חייו ועל בריאות הגוף שלו באופן כללי.

לכן חשוב מאוד לפנות אל אנשי מקצוע ולתת להם לבצע את התהליך הזה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אופניים

המדריך השלם איך לבחור מנשא מתקפל לאופניים מבית PROUSER שמתאים לך

חובבי רכיבה על אופניים יודעים כי חדוות הרכיבה אינה מוגבלת לשבילים המקומיים או לנופים עירוניים. הפיתוי האמיתי טמון ביכולת לחקור שטחים חדשים ולצאת להרפתקאות אופניים מעבר לשבילים המוכרים. אבל האתגר מתעורר לעתים קרובות בצורה של תחבורה – איך להביא את האופניים האהובים שלך למסע ללא טרחה? היכנסו למנשא האופניים המתקפל: פלא של נוחות לרוכב האופניים המשוטט. עם זאת, עם אפשרויות רבות בשוק, בחירת הנכון יכול להיות מרתיע כמו טיפוס תלול בעלייה.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית ב-2024: כל מה שחשוב לדעת

התחדשות עירונית היא תהליך של שינוי ושדרוג של שכונות עירוניות ותיקות. התהליך כולל בדרך כלל פינוי של בניינים ישנים ובנייה של בניינים חדשים, לצד שדרוג של תשתיות ושירותי ציבור.התחדשות עירונית היא נושא חשוב ביותר בישראל, שכן היא יכולה לתרום רבות לשיפור איכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדיור ולהתחדשות עירונית.

מתוסכל

בחינת השפעת הסביבה החינוכית על בריאות מינית בירושלים: בחינת בעיות אימפוטנציה וזקפה

השפעת הסביבה החינוכית על הבריאות המינית בירושלים היא נושא בעל חשיבות רבה. מאמר זה נועד להעמיק בהשפעה של גורמים חינוכיים שונים על שכיחות בעיות האימפוטנציה והזקפה בעיר. על ידי בחינת תפקידו של החינוך בעיצוב תוצאות בריאות מיניות, נוכל לקבל תובנות חשובות לגבי התערבויות ואסטרטגיות פוטנציאליות לשיפור הרווחה הכוללת של אנשים בירושלים.

כלב גזעי

רקע על כל היסטורית גזעי הכלבים

גלה את העולם המרתק של גזעי כלבים שונים. מבחירות פופולריות ועד אבני חן נסתרות, חקור את המאפיינים הייחודיים שהופכים כל גזע למיוחד. קבל תובנות, טיפים ועצות מומחים לגבי בחירת בן לוויה המושלם לאורח החיים שלך.