קרדיט תמונה: pixabay

אכילה רגשית מה הסיבה?

אחת מהפרעות האכילה היא אכילה רגשית. מדובר בהפרעה אשר גורמת לסובלים ממנה לפנות לאוכל לא בשביל לשבוע או להזין את הגוף, אלא כדי להתמודד עם בעיות כמו חרדות, לחצים או רגשות שונים. אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית יפנו מיד אל המקרר כאשר הם מתמודדים עם מצב רגשי בעייתי, וכאשר זה קורה באופן קבוע ובלתי נשלט – מדובר בהפרעה המצריכה טיפול מתאים.

אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית מתקשים מאוד להתמודד עם העניין לבדם, אך בעזרת טיפול מתאים ותמיכה נכונה בהחלט ניתן להתמודד עם אכילה רגשית ולהפוך את הבעיה הזו לעוד ניצחון בחיים.

מהם הגורמים לאכילה רגשית?

כאמור, אכילה רגשית הינה אכילה אשר מגיעה מתוך צורך להתמודד עם רגשות מסוימים. היא יכולה להגיע כתוצאה של:

  • שעמום – אכילה מתוך רצון להתמודד עם שקט, ריקנות, שעמום ובדידות מתוך ניסיון למלא את החסר.
  • עצבות פנימית
  • התמודדות עם רגשות שליליים כלפיי עצמי (חוסר ביטחון, תחושה של קורבן וכד')
  • התמודדות עם רגשות חיוביים, אפילו שמחה או התרוממות רוח.
  • צורך באכילה כדי להעיר רגשות נוסטלגיים.

בשל העובדה שלרוב האנשים האוכל זמין ונגיש מאוד, הרבה יותר קל להגיע לאכילה רגשית ולכן אנשים אשר סובלים מאכילה רגשית צריכים לדעת כיצד לאזן את המצב הזה ולהתמודד עם הרגשות שלהם בצורה טובה ונכונה יותר, בכדי לשמור על הבריאות והאיזון שלהם.

איך מתמודדים עם הבעיה? מתחילים בלהכיר בה

הבעיה אצל רבים היא העובדה שהם כלל לא מכירים בכך שהם סובלים מאכילה רגשית. לא מעט אנשים לא מוכנים בכלל להודות בכך שיש להם בעיה, עד שכבר מאוחר מידי והיא שולטת על כל תחום בחיים שלהם, ולכן הצעד הראשון הוא בכלל להתחיל עם להכיר בבעיה. אחרי שהאדם מכיר בכך שיש לו בעיה, הרבה יותר קל לפנות איתו אל אנשי המקצוע הנכונים בכדי לטפל בה.

פניה אל מרפאות טיפול מוסמכות

הטיפול עצמו צריך להתבצע במרפאות מוסמכות הכוללות מעטפת של אנשי מקצוע מומחים אשר מעניקים ליווי מלא לאדם, החל מטיפולים נפשיים ומטפלים רגשיים אשר יאפשרו לו להתמודד עם מצבים רגשיים בצורה טובה יותר, דרך תזונאים ואנשי מקצוע אשר יתאימו לו תזונה נכונה ויסייעו לו לבצע את האיזון הנדרש ועד ליווי ותמיכה יומיים לאורך כל הדרך.

חשוב להבין כי מדובר בתהליך שהוא לא פשוט ולא קצר, אך אפשר לעבור אותו, אפשר להחלים מההפרעה הזו ולשוב לשגרת חיים בריאה ונכונה. גם אם מדובר באדם בעל חילוף חומרים מהיר אשר אינו רואה את התוצאות של האכילה הרגשית על משקל גופו, חוסר בתזונה מאוזנת, היצמדות למזונות עשירים בנתרן, סוכר או שמנים, והתלות באוכל יכולים להשפיע משמעותית מאוד על חייו ועל בריאות הגוף שלו באופן כללי.

לכן חשוב מאוד לפנות אל אנשי מקצוע ולתת להם לבצע את התהליך הזה.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שגרת טיפוח – במה זה תורם?

בדור הנוכחי שגרת טיפוח היא כבר מזמן דבר שכיח שכולם מכירים ומודעים אליו. עד לא מזמן אנשים היו מתביישים להגיד