קרדיט תמונה: pexels

איך לבחור שמאי רכב?

לא משנה איזה רכב אתם מחזיקים ברשותכם, בין אם רכב היברידי, חשמלי או רכב בנזין, במידה והרכב שלכם (חלילה) נפגע, ככל הנראה שתצטרכו להכניס לתמונה שמאי רכב מקצועי ומנוסה.
עכשיו, במקום הזה יכולות לעלות שאלות שונות לגבי בחירת שמאי רכב מקצועי, אשר ידע לראות את האינטרסים של בעלי הרכב ולא את אלו של חברת הביטוח.
אז אם גם אתם מעוניינים בשירותיו של שמאי רכב להלן מספר טיפים ישימים אשר בכוחם לסייע לכם בבחירה נבונה של אותו השמאי.

 

מה תפקידו של שמאי הרכב?

אז לפני שאתם בוחרים שמאי רכב, קיימת חשיבות גבוהה שתבינו מהו תפקידו של השמאי ומה מהות השירות.
ככלל, שמאי רכב הינו איש מקצוע אשר עבר הליך הסמכה ייעודי, אשר הכשיר אותו לבחון את הרכב ולהתייחס להיבטים שונים אשר קשורים לשווי.
שמאי רכב אמור להחזיק בכלים אשר יאפשרו לו לבדוק בצורה מעמיקה את הרכב ומצבו, לבדוק את מערכות הרכב, לזהות את החומרה והמשמעות של הפגיעה ו/או הנזק אשר נגרמו לאותו הרכב.

 

על מה לשים דגש בהליך בחירת שמאי רכב?

בכדי לבחור שמאי רכב מנוסה ומקצועי, אשר יבצע את תפקידו בצורה המיטבית והאיכותית ביותר, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על פרמטרים שונים אשר בכוחם לסייע בבחירה.
ראשית כל, חשוב להבין בשלב הראשון כי לא חלה שום חובה להסתייע דווקא בשירותיו של שמאי מטעם חברת הביטוח – מכיוון שבאופן טבעי, שמאי זה ישים את האינטרסים של חברת הביטוח לפני אלו של בעל הרכב.
לכן, אחד הטיפים הראשונים שחשוב ליישם, זה לא למהר ולבחור שמאי מתוך הרשימה המוגדרת הנמסרת על ידי חברת הביטוח.
פרמטר נוסף עליו חשוב לשים דגש בהליך בחירת שמאי רכב, נוגעת לשאלה אם אותו שמאי חבר באיגוד השמאי – חברות בגוף זה יכולה להעיד במידה רבה על הרמה המקצועית של השמאי. כאשר חברי האיגוד אף עוברים השתלמויות תקופתיות, אשר משפיעות על היכולות והרמה המקצועית שלהם.
מעבר לכך, כדאי לבחון את הרזומה של אותו שמאי רכב, את שנות הניסיון שלו בתחום, את הידע שלו, את ההשכלה שלו וכל פרט אחר אשר יכול להעיד על הרמה המקצועית שלו.
בדומה לבחירת בעלי מקצוע בתחומים אחרים, גם כאשר זה נוגע לבחירת שמאי רכב, ההמלצה היא לשים דגש גם על המלצות וחוות דעת. ניתן לשאול חברים או מכרים אשר השתמשו בשירותיו של שמאי רכב פרטי ויכולים להמליץ עליו. אפשרות נוספת היא לחפש חוות דעת על שמאי רכב מסוים ברשת האינטרנט – כאשר, יש לוודא שמדובר בהמלצות אמינות.

 

מי אמור לשלם עבור השירות של שמאי רכב?

במידה והחלטתם לקחת שמאי רכב פרטי ולא להסתפק בשירות של שמאי מטעם חברת הביטוח, יכולים להיות מקרים בהם אתם אלו שתדרשו לשלם עבור השירות שלו.
יחד עם זאת, מדובר בהוצאה כספית אשר ללא כל ספק יכולה להשתלם לכם – מכיוון ששמאי רכב זה יעשה כל שביכולתו על מנת להגדיל את סכום הפיצויים אותו תקבלו מחברת הביטוח.
כמובן, שעם העלות היא סבירה ובהתבסס על פוליסת הביטוח שלכם, יהיו גם מקרים בהם חברת הביטוח תהיה זו שתכסה את העלות.

לסיכום, ניתן לומר שלשמאי רכב יכול להיות תפקיד חשוב ומשמעותי אשר ישפיע במידה רבה על גובה הפיצויים אותו אתם עתידים לקבל.
מהסיבה הזאת, חשוב לא להקל ראש בבחירת השמאי ולשים דגש על כל הפרמטרים אשר יכולים להעיד על הרמה המקצועית, היכולות והניסיון של אותו השמאי.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

שגרת טיפוח – במה זה תורם?

בדור הנוכחי שגרת טיפוח היא כבר מזמן דבר שכיח שכולם מכירים ומודעים אליו. עד לא מזמן אנשים היו מתביישים להגיד